Cesty jiným osudem-předmluva

14. prosince 2013 v 7:39 | Karin |  Cesty jiným osudem
Tento článek je čistě informační. O co se vlastne jedná? Začínám sepisovat novou "povídku", pokud se to tak dá nazvat, jelikož ty uvozovky by musely být opravdu obrovské. Ale nepíšu jí sama. Jak jste si asi všimli, dlouho nepřibyl žádný díl Společného projektu. to proto, že jak Vanilka, tak Moderátorka odstoupily naneurčito a dlouho, dlouho se těto povídky nedočkáte, jestli vůbec někdy. Je mi to moc líto, ale nemůžu s tím nic dělat.
Tento projekt jménem "Cesty jiným osudem" píši jen já a má nejlepší kamarádka Kate Černobílá. Pojednává vlastně o setkání pěti jejích a pěti mých postav a ehm...o jedné přibližně tak velké jako Země, ledové turistickě planetě s všemi dopravními prostředky, co si umíte i neumíte představit jménem Malamig (kterou jsme mimochodem vymyslely cestou na zimní stadion). Ano, já vím, nám to také zní jako "malamut", ale myslím že filipínsky to znamená "studený", což se hodí... No nic. Příběh se odehrává asi čtyři roky po skončení Cest jinými světy a přibližně pět let po Osudu.
Najdete tam těchto dvanáct postav: Osud: Lilly Taylorová Janterová, Will Owren, Selena Waillesová, Victoria Amanda III. Suanská a Amadras
Cesty jinými světy: Christian Liam VI. Sarahský, Elenis Madilim Amélia I. Z Elsie Sarahská Star (ups. Omlouvám se, jestli jsem na něco zapomněla.), Theodor Smith, Lee...ehm...asi Liam...něco...Sarahský(kdo si to má pamatovat?) a Deborah Carterová Sarahská.
Samozřejmě, že zde přibydou i popisy, protože pochybuji, že se najde někdo, kdo četl jako Osud, tak Cesty jinými světy plus horu povídek pro Cesty jiným osudem důležitých. Říkala jsem dvanáct postav a vypsala jen deset, že? Vysvětlím proč...
Poslední postavy se jmenují Azeret a Nirak. Zvedáte obočí, že vůbec nevíte, kdo to je? No, to je docela jasné, protože pokud vím, žádná z nás ty dvě ještě nikde nepoužila. A to jsme je prosím vymyslely minulé léto. Zkusím to objasnit-tak trochu jsme šílely, i když to je slabé slovo. My o prázdninách zříklady zůstáváme alespoň trochu normální (neříkám, že jindy je tomu jinak, ale ve škole musíte mít alespoň špetku zdravého rozumu) a vymýšlely jsme, kam pojedeme na imaginární prázdniny. Vymyslely jsme město jméno Kreténov (proto také Kreténov Tour s.r.o) a později i starostky Azeret a Nirak, dvě sestry (řekněte si jméno Tereza a Karin pozpátku a mělo by vám to dojít), které se ovšem o Kreténov pohádaly. Ačkoliv se zase malinko usmířily, Kreténov zůstal rozdělen na Sever a Jih, Severu vládne Azeret, Jihu Nirak.
A proč se vlastně pohádaly? Azeret má modré vlasy, Niračiny jsou zase fialové, ale to nebyl hlavní důvod hádky. Azeret zbožňuje krávy, Nirak zase slepice. Azeret nesnáší kompasy, její sestra je sbírá. Samozřejmě to není všechno, ale jsou to důvody jejich docela malicherných hádek. Jak jsem již říkala, popisy přibydou později.
A ještě k třinácté postavě, na tu jsem zapomněla. Zuzana. Zuzana je kočkou, respektive kočovnou kočkou Mary Sue, která používá dopravní prostředky. Asi se budete smát, ale vznikla v ruštině. Vysvětlím-já a Kate jsme měly za úkol napsat rozhovor do ruštiny, který by se týkal města a ptaní se na cestu. A nám se v tom rozhovoru ztratila kočka. Napíšu vám ho celý, ale berte to prosím s rezervou, já rusky neumím, natož překládat z ruštiny do češtiny:
Já: Ahoj, Teri. Volala jsi mi. Oč jde?
Kate:Já ztratila kočku!
J: Jakou kočku?
K:Zuzanu! Jmenovala se Zuzana!
J: My jí půjdeme najít!
K: A v čem pojedeme?
J: Pojedeme v autobuse. Jsme domluveny!
...........................................................
J:Na jaké zastávce máme vystoupit?
K:Na každé! Zuzana může být na první, druhé nebo třetí!
................................................................................
J:Tady Zuzana není! Půjdeme pěšky!
K:Blázníš?! Pojedeme trolejbusem! Závtávka "Centrum města". Nachází se vedle nákupního centra.
J: Dobře. Zuzana možná bude tam.
.................................................
K:Tady také není!(zvedá "telefon"). Ahoj. Já volám-mami, mami! Já jsem ztratila Zuzanu!
Já(jako Kateina mamka): Co tě napadá! Naše kočka je doma! Zuzana sedí na stole!
Moc hodný a moc ponížený spolužák: MŇAU!
Pevně doufám, že se vám bude naše povídka líbit a první díl očekávejte v průběhu víkendu, maximálně dalšího týdne. Kreativitě zdar!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama