Konec zkouškám aneb Když si profesoři spletou testy

23. dubna 2014 v 21:00 | Karina |  Deníček
Abych to uvedla na pravou míru- mnozí z vás tuší, že včera a dnes jsem skládala přijímací zkoušky. Včera na gymnázium v Orlové, dnes taktéž na gymnázium, ovšem v Bohumíně. Kupodivu jsem narozdíl od většiny lidí nebyla nějak stresovaná, mám pocit, že mi trochu pomohla hudba, a také to, že jsem na obouz zkouškách tak trochu sotva držela otevřené oči. Poslední dobou mám nějakou spavou náladu. a jak se mi tedy vedlo?
Včera jsem začala matematikou. Viděla jsem zadání- a hned věděla, že to prostě nezvládnu. Zvláště mě zarazil poslední příklad :Narýsujte libovolný pětiuhelník a rozmístěte do něj tři vojáky, aby se nezastřelili". Dobře, má to ale már chyb:
•Který idiot by stavěl vojenský areál ve tvaru pětiuhelníku?
•Mají ti vojácí stát zvenčí nebo uvnitř?
•Proč by po sobě měli sakra střílet vojáci z jedné armády?
Mé řešení mělo několik zásadních chyb:
•Mí vojáci se samozřejmě zastřelili.
•Můj pětiuhelník byl křivý.
•Neumím rýsovat.
•Kdybych navrhovala ten areál já, stejně by se nic nestalo, protože mí vojáci by beztak byli tak pitomí, že by si zapomněli zbraně.
A takových příkladů tam bylo více. Čestina byla ž podivuhodně lehká. O výsledcích nemám tušení, protože webová stránka tohoto gymnázia má jakousi poruchu.
P.S.: Zná někdo české synonymum ke slovu "bistro" tak, aby se jednalo o slovo složené? Zpětně mě napadlo "rychloobčerstvení", ale to bude pravděpodobně blbost.
Přijímačky v Bohumíně byly však podivnější. Matematika se mi zdála lehčí, ačkoliv nějak nechápu, jak mám přijít na délku všech stran lichoběžníku a ještě ho narýsovat, když znám jen to, že jeho výška je s jednou stranou shodná, že se v něm nachází pravý úhel, kolik měří jedna strana a nějaké informace o úhlopříčce. Mám pocit, že jsem to zkoušela přes Pythagorovu větu, ale nějak se mi to nepovedlo. To tak ale dopadá, když u odmocnin zaokrouhlujete...
Čestina byla oproti tomu trochu těžší než v Orlové, ale jelikož mi docela jde, vlastně jsem ty přijímačky zvládla lépe. Co mě ale hodně, opravdu hodně překvapilo, byl inernetový výsledek.
Víte, mám tokový pocit, že buď popletli čísla, nebo omylem opravili jiný test, protože 433, tudíž já, prostě z matematiky dvacet dva bodů z padesáti získat nemohla. Čtyřicet z padesáti, což patří češtině, mě ani tak nepřekvapilo, ale ta matematika...ještě se nabízí možnost, že mi udělili nějaké body z milosti, protože jsem počítala s tak deseti, na více jsem nevěřila. Kde se jich tedy vzalo dvacet dva, když jsem polovinu příkladů ani nedopočítala a druhou tipovala? Jediné, co jsem vlastně bezpečně dodělala, byla taková hrozně lehká rovnice.
Takže jsem dohromady ještě s body za známky atd. měla 105. To bych ještě překousla, možná by se to stát mohlo, ale o čemž upřímně pochybuji, bylo mé umístění. No uvažte. Zkoušek se nás zúčastnilo celkem padesát. Buď muselo být těch dvacet osm lidí za mnou naprosto tupých, nebo prostě něco popletli. No, vážně, byla jsem druhá! Na první místo mi scházelo šest bodů. A čestinu i průměr známek jsem měla dokonce lepší než ten někdo!
Takže mám takový pocit, že když to ti profesoři opravovali, nesjpíš můj test vyměnili s někým, kdo měl podobné číslo. Například 443 nebo nějak tak. Jinak to nevidím. Když dobře vím, že jsem to zkazila, jak jsem sakra mohla získat tolik bodů? Že by se na mě usmála Štěstěna? To by musela mít obzvláště štědrou náladu. Už se děsím okamžiku, kdy nám domů zavolá ředitel a oznámí, že se stala nějaká chyba. Jsem šťastná, to pochopitelně, ale nevěřím tomu. Prostě ne. Vždyť jsem na matematiku jedna z nejpitomnějších osob světa!
A věřte mi, že je možná dobře, že orlovský gympl má tu poruchu své stránky. Beztak jsem skončila stá ze sta, a navíc se opravující krásně pobavili u mého řešení vojáků rozmístěných do křivého pětiúhelníku, kteří se zastřelili...
Dodatek: Takže na orlovské gymnáziu jsem tedy pohořela, přesně tak, jak jsem očekávala. Jsem 90. ze 122. Příjimají do třiceti. Ale ani to tak nevadí, stejně jsem tam nikdy nechtěla jít. Tak to ale dopadá, když spíte a u toho nemůžete z hlavy dostat Home is anywhere you are od Smokie...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké oči jsou podle vás nejhezčí?

Zelené 24.5% (26)
Modré 41.5% (44)
Hnědé 20.8% (22)
Černé 6.6% (7)
Šedé 2.8% (3)
Zlatavé 2.8% (3)
Jiné(jaké) 0.9% (1)

Komentáře

1 mickeysweet mickeysweet | E-mail | Web | 26. dubna 2014 v 9:34 | Reagovat

aspoň že ses dostala na jeden :D, já se taky dostala, ale moc se mi tam nechce, protože se mi bude hrozně stýskat. Ta slovní úloha a tvoje řešení mě docela pobavila :DD

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 27. dubna 2014 v 18:14 | Reagovat

[1]: Tak to gratuluji. Však já jsem hrozně ráda, že jsem se tam dostala.
P.S.: Mě ta slovní úloha také pobavila. Mimochodem, stále jsem nepřišla na její řešení...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama