Žraloci a egoismus

22. července 2014 v 19:53 | Carina |  Deník šílenkyně
Navzdory poněmkud legračnímu nadpisu jde vlastně o jednu z těch mých stížností, kterou ani nemusíte číst. Pamatujete si ještě na mé svěřování ohledně oněch dvou "spisovatelek", které tvrdily, že když vás při psaní automaticky nenapadají jména, píšete špatně? No, setkala jsem se s případem, který mohu klidně jmenovat, protože dvě dotyčné, které tímto článkem nesmírně urazím, to napsaly do veřejných komentářů, ale neudělám to.
Nebudu si zde hrát na chudinku, jenže tentokrát jsem naprosto přesvědčená, že jsem v právu. Je zbytečné psát sem, co řekly, budu citovat. K tomu přídám své argumenty, které jsem napsala i jim, i proč mě to rozesmálo, a chvíli poté nesmírně naštvalo. Budu jim říkat J., K. a S. Podotýkám, že celé toto se odehrávalo tam, kam to rozhodně nepatřilo- v jakési listině omluvených nepřítomností...
S.:A koho zajímá, že budete pryč?- É, není snad slušnost, když se člověk omluví, když odjíždí na čtrnáctidenní dovolenou, a napíše to na patřičné místo?
Obě jste stejné! Pořád se chováte, jako by se svět točil jen kolem Vás.- Prosím? Ano, občas mám egoistické sklony, má kamarádka Kate neméně, ale nechápu, co přesně jsme zrovna JIM udělaly.
A povídky tady chcete jen proto, abyste mohli psát, jaké tam jsou chyby a že to nemá zápletku a tak. Prý pomoct! Jen komandovat!!!- Toto mě vyvedlo z míry asi nejvíce. Vím asi tak o třech lidech nejméně, komu mé rady vážně pomohly, a když v tom vidím chyby, mám snad napsat "jo jo, úžasné"? Myslím, že tady si někdo prostě nepřipouští, že není dokonalý...
Myslíte si, že když napíšete dvě nebo pět stránek nějakého příběhu, že jsou z Vás zkušené spisovatelky! Přitom Vaše psaní příběhu, stojí za staré kulové!- Zaprvé jsem si naprosto jistá, že S. ode mně nic nečetla, a zadruhé, mezi pěti a skoro dva tisíci stran je trošinku rozdíl. Já jsem si jistá, že jsem toho popsala více než ona, i když na tom nezáleží. dobře, přiznám si- myslím si, že píši lépe než ona. Tak proč bych jí nemohla pomoct se dostat na mou úroveň, když jsem jí pouze slušně radila?
Běžte si do Itálie, a pište tam ty své "příběhy", snad dostanete alespoň trochu rozumu.- Radši bez komentáře. I kdyby byla milionkrát lepší než já, nikdy v životě bych horších písálkům nenapsala, že jejich díla jsou "příběhy", i s těmi uvozovkami. Kdybych byla mladší, nebo začínala, dokonce by to mohlo způsobit, že bych s psaním nadobro sekla. Každý má přece právo se zlepšovat!

J.: Ano, souhlasím se Sarah! Děláte ze sebe spisovatelky, a přitom jste jak malé děcka.- Nikdy jsem neřekla, že jsem spisovatelka. Říkám si písálek, ale na to má právo i ona.
V každém článku, Karino, píšeš o své oblíbené kapele.
"Moje oblíbená kapela udělala to! A je to nejlepší kapela!" A ještě: "Bez urážky, ale nesnáším tento typ hudby..." Jsi normální?! Karino?!- Tak toto tedy nedělám. Ano, neustále píši o Scorpions, ale ne o tom, co udělali oni, ale o jejich písních. O tom, jak mě inspirovali. Existuje totiž málo umělců, které uznávám, a Scorpions jsou právě jedni z nich. A když jí to vadí, ať můj blog nečte, nebo hudební zmínky prostě, jako většina, ignoruje. Ano, jsem na scorpions opravdu závislá, ale nestydím se za to. Navíc mám pocit, že by nic takovho nenapsala, kdyby si od nich vědomě pustila jedinou skladbu. Neříkám, že by se jí nutně musela líbit, ale alespoň by pochopila mé argumenty. A k muzice, co nemám ráda? No, vždyť já jí ale nějak neurážím. Pouze píši, PROČ jí neposlouchám, ne ŽE jí neposlouchám. A je to to samé- má věc. Ona nemá právo nadávat někomu kvůli tomu, co si píše na osobní blog.
Běž si do té blbé Itálie i s Kateinkou! Snad dostanete obě rozum, protože nejste normální. A ano, Sarah. Ony si fakticky myslí, že svět se točí jen kolem nich! -Ne, nejsme normální. Copak je na tom něco špatně? A ne, nemyslíme si, že se svět točí kolem nás. Mohly by se pokusit nás nejdříve poznat, než něco takového napíší.
P.S. Vy dvě, Kateina a Karina, jste takové kurviska! Člověk by se z vás posral. Nány jedny pitomé! Jste jak děti! Rozežrané děcka!- Ale to už je moc! ani nám bez jakékoliv provokace sprostě nadávají. jen kvůli této omluvě: Jelikož vyrážíme na výpravu za žraloky do Itálie, nebudeme ve zmíněné dny tady. Děkujeme za pochopení! To je vše!
P.P.S: Sarah, napíšu ti na e-mail, a popovídáme si tam o těch dvou. -Ehm, a není to trošinku dětinské? Ony si vážně myslí, že se kvůli tomu budeme trápit? já nejsem smutná, jen pobavená, a příšerně rozhořčená!

S.: O těch dvou ne, nemám na ně náladu! Spíš a našich klucích, ne?- Tak to už si dělají legraci ne? Zaprvé, stále nám neřekli, co jsme jim udělaly, a za druhé, tím se ukážou jako překrásné tupé ovečky davu. Chápu, že jim je, tuším, jedenáct, ale láska není o tom, že s někým chodíme! To jsem si já uvědomila asi kolem deseti let, či mi to spíše mamka vysvětlila. Moc mě mrzí, že ony to neví...

Poté se nás někdo zastal, za což nejmenované(mu) moc děkuji.

K.:No, já se Sarah a Jančou souhlasím. Obě si myslí, jaké jsou kdoví co, a přitom se opravdu chovají jak děcka. Karino a Kate, je mi vás líto, ale zkuste se opravdu zamyslet nad tím, jestli chcete ke každému příběhu psát, co tomu chybí. Ano, každý to sem tam ocení, ale když to píšete furt!-A když chceme komentovat, máme být neupřímné? Například já bych byla opravdu vděčná, kdyby mi někdo ke každé kapitole napsal, co tomu chybí. alespoň bych měla šanci se zlepšit. Vím, jak mi bylo, když jsem si uvědomila, že jsem musela na všechny zkušenosti spojené s psaním přijít sama. Vážněš mi nikdo nepomáhal, a dodnes mi je to hrozně líto. Snad malinko uživatelé z piste-povidky.cz, za což jim moc děkuji, ale nebyl to neustálý přísun kritiky, jestli víte, jak to myslím.
Třeba taková Viktorie Křenková. Dívala jsem se na její blog typu deník, a taky. Má tam příběh a vy pořád, co tomu chybí, že to má upravit. Máte alespoň nějakou školu s pravopisem a tak? Viky tam pak psala jen dobře a fajn. Moc vám za to neděkovala. - My jsme jí jen slušně radily, co by mohla zlepšit. A jak jsme sakra měly vědět, že jí to vadí? Kdyby to napsala přímo, nechaly bychom toho! A škola pravopisu...ehm...existuje? A ona jí snad má? Nemyslím si...
Jednou jsem si s ní psala, a ona mi řekla, že jí Karin a Kate pořád buzerují. "Máš tam plno pravopisných chyb!" Hele, vy nejste spisovatelky. Vy se to taky budete celý život učit, jak se správně píše. A nemůžete si říct, že umíte všechno ohledně pravopisu a psaní. -Ale my jsme netvrdily, že všechno známe, všechno víme. Asi před třemi lety jsem dělala úplně stejné pravopisné chyby jako Viky, a asi bych u nich stále zůstala, kdyby mi například naše učitelka neřekla, že se to tak nepíše. Či již zmiňovaní uživatelé piste-povidky.cz...Když tam prostě ty pravopisné chyby má, je nějaký zločin je vytknout? Kromě toho, pravopisné chyby se opravují nesnadněji. Nejhorší jsou na to nelogičnosti.
Nemůžete někomu říkat, jaké má z psaní hodnocení! Víte, jak to myslím? - Ne. Jaké hodnocení z psaní, sakra!?
Užijte si Itálii! Ale prosím, jak se vrátíte, nechte Viky už být. Řekla jsem jí, ať vám něco napíše. Ne výhružně, ale tak...uvidíte.-Ano. Konečně nám napsala, že nechce naše komentáře. Respektujeme to, ale kdyby nám to řekla dříve, předešlo by se všem nedorozumněním...

Poté už následuje jen má a Kateina odpověď. Kdo chce důkaz, klidně mu nějak soukromě přepošlu odkaz. Co si o tom myslíte? Sozhlasíte s nimi, nebo s námi? Diskutujme o tom, prosím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 25. července 2014 v 19:25 | Reagovat

No tak jako tohle snad ani nepotřebuje komentář. Jak jsou někteří...prostě tupí, nevím jak to jinak říct...Když někdo píše a čte cizí práce, tak je jasný, že tam třeba zkusí někoho pošťouchnout k tomu, že to lze udělat lépe. Já jsem za to ráda, příště si dám na tu věc pozor, ale někdo to evidentně nesnese. Nechápu, proč to pak vystavují veřejně...
Ty dvě mě i docela pobavily. Pojď, blbko A, půjdeme si popovídat o těch dvou! Jako malý fakani na pískovišti...
A s tím pravopisem, to už jsem se fakt dostala do zoufalého rozpoložení, já bych jim tak něco řekla :D Snad každý školou povinný pozná pravopisnou chybu, pokud pravopis ovládá. To není o učení, to je prostě chyba. Brousit se může styl, ale když neumím pravopis, tak se ho můžu tak akorát naučit. Ne, pozor, to už mě měl někdo naučit. Zřejmě selhal. Proč asi.
Soucítím s tebou, s tímhle se vypořádávat...Prostě srážka s blbcem. Neber si to a jen se zasměj, jak je někdo pitomej. IQ tykve. Já ti fandím ;)

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 5. srpna 2014 v 8:06 | Reagovat

[1]: Děkuji za názor. Jo, u čtení jejich komentářů jsem si pomyslela to samé. děkuji za to, že jsi pochopila mé stanovisko...

3 Lady Cathy Lady Cathy | Web | 25. září 2014 v 18:35 | Reagovat

Čtu to až teď, a trochu mě naštvalo, že tady píšou o mě. Je to od nich opravdu ošklivé. :-\

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 25. září 2014 v 19:08 | Reagovat

[3]:  Chápu. Asi by to trochu naštvalo i mě. Za tento článek se trochu omlouvám, byla jsem rozčílená. Ale to, co jsem sem dala, opravdu napsaly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama