Liebster blog award...po kolikáté vlastně?

1. září 2014 v 19:04 | CarinaB.
Ano, byla jsem opět nominována na tento nekonečný řetězec, tentokrát Lady Cathy, které moc děkuji. A protože očividně potřebujeme změnu, zadání zní takto:
1. Poděkovat nominujícímu blogerovi (snad ti to stačí takto).

2. Napsat 11 faktů o sobě
Hmm...
•Směle ignoruji, že jdu zítra do školy.
• Jsem fantasmagorička ve všech slova smyslech- milovnice fantasy, šílenec, že to až hraničí s psychickou poruchou, a jako by to nestačilo, i písálek fantasmagorických žánrů.
•Právě trpím hrozným hausbótovým záchvatem (já- chci- hausbót! A nebo radši ne, stejně by se mi ho akorát tak povedlo utopit.)
•A to jsem až do cca minulého podzimu nevěděla, co to hausbót je (ačkoliv mi to mohlo dojít- koneckonců, slovíčka house a boat přeložit umím)
•Kromě toho jsem za každých okolností posedlá hudbou- nepřeháním, když říkám, že bez ní nemohu žít. Zkoušela jsem to. Pokud někdo někdy zažíl abstinenčíní záchvat, ať už po drogách, či čemkoliv, jistě mě pochopíte.
• To mě přivádí k tomu, že se věčně chovám jako opilá, či spíše právě zdrogovaná. Potácím se, směji se věcem, které nějsou vtipné, a zažívám stavy jakési extáze. a to se k drogám ani nepříblížím, a alkohol mi nechutná.
•Co se týče psaní, jsem na tom trochu zvláštně. Nemám problém s nápady, ale s jejich sepisováním. Pokud bych to měla sečíst, dohromady mě jich za posední dva roky napadlo asi dvacet. Dokončila jsem snad jeden, a rozepsaných mám asi tak deset.
• Hrozně ráda kreslím- tužkou, pastelkami a progressy, nebo uměleckými křídami. Až na to, že mi to absolutně nejde, mě to baví.
•Vždy mám rozečteno alespoň pět knížek- momentálně se nejvíce věnuji přečtení Zápisníku smrti (známější pod názvem Death note).
•Někdo by podle mých povídek mohl říct, že jsem poněkud krvelačná. No, pouze v psaní. V životě mi je líto i mrtvé mouchy.
• Zítra jdu poprvé na gymnázium. Ne, neptejte se mě, jak je možné, že jsem se tam dostala. No, inteligencí to nebude...

3. Odpovědět na otázky nominovaného:
1) Kolik ti je?

Patnáct, 12. září mi bude šestnáct. Věk, kdy je člověk na všechno buď moc mladý (například na plnohodnotný pobyt za mřížemi. Dělám si legrací. Možná.), nebo příliš starý (už vás někdy dospělý napomenul, že hladíte poníky, protože přece už nejste malé děti?)

2) Bydlíš v domě nebo paneláku?

V komunistickém shluku bytů. Ne, vážně. Aelspoň to tedy bylo postaveno za komunistů. Je to taková hnědá hnusná krychle, kde sousedi slyší, když si pouštíte DO SLUCHÁTEK hudbu. Mámtotiž taková sluchátka, která fungují spíše jako repráky...

3) Nejoblíbenější oblečení?

Otázka, za kterou bych nejradši škrtila. Já totiž oblečení beru pouze jako nutné zlo. Ale dobře- nosím povětšinou pohodlné věci, a je mi jedno, jak v nich vypadám. Většinou se oblékám do šedých, modrých nebo černých tónů, protože nechci, aby si mě lidé všímali pouze podle vnějšího vzhledu.

4) Nejoblíbenější píseň?

To je jiná:-) Nebojte, nebudu chodit kolem horké kaše. Mám jich opravdu hory, je těžké se rozhodnout vybrat opravdu tu neoblíbenější. Proto pokaždé říkám jinou. Dnes mám náladu na Your last song od Scorpions. Je to sice hrozně smutná skladba, ale má originální melodii, a hlavně, naprosto přenádherný text, alespoň dle mého názoru.

5) Jsi doma nebo někde pryč?

Doma, díkybohu. Vrátila jsem se předevčírem, byla jsem u svého taťky, protože mí rodiče jsou rozvedení.

6) O čem píšeš do blogu?

Můj blog měl být primárně zaměřen na mé příběhy, a všechno, co se psaní týče, ale tak nějak se z toho stal i blog hudební, ehm, tedy vychvalovací. Kromě toho zde vkládám i své básně nebo názory, výjimečně i zážitky.

7) Co jsi dneska poslouchal/a?

Ehm...netuším, jak je tato otázka myšlena, ale samozřejmě, že muziku. Například v posledních pár dnech trpím příšernou závislostí (v létě, podotýkám) na A winter´s tale od Smokie. Je to jednoduše jedinečná, a hrozně inspirativní, klasicky smokieovská skladba s úchvatným textem. Jen mě štve, že ji vypravěč ani nehledá, ale to tak je ve většině písní od smokie- prostě se jen dívá, jak jeho dívka odchází, ale že by se jí to například pokoušel rozmluvit....

8) Nosíš brýle?

Ne. Mám vlastně hrozně dobrý zrak. Možná je to tím, že miluji mrkev :-) Takže dioptrické nemám zapotřebí. A sluneční? No, abych se přiznala, občas ano, ale ne z důvodů, pro které byly stvořeny. Minulé léto jsem totiž začala s pozorováním slunce, protože to prý uzdravuje, a navíc pak mizí potřeba hladu. Chtěla jsem to vyzkoušet, a opravdu to funguje! Kvůli důvodu, který hned prozradím, se nikdy nebudu moct dívat přímo do poledního slunce, ale při západu a východu ano. Dokonce jsem se časem naučila dodržovat i to, že je při tom nejlepší chodit bosky, proto mě v létě spatříte výhradně s botami v ruce. Tím důvodem je má alergie. Ne na slunce, ale díky ní neustále mžourám a bolí mě oči. Bydlím totiž v Bohumíně, a jsem alergická na smog a prach. A na pyl, ale to se projebvuje jen na jaře a na podzim. Někdy mi zkrátka oči slzí, a aby to nevypadalo, že pláču, používám sluneční brýle. Druhým důvodem je čistě nálada. je příjemné vidět, když nikdo nevidí vaše oči, takže neví, co si myslíte. Ale když to vezmu kolem a kolem, sluneční brýle nemám ráda. takže ne, nenosím.

9) Jak se jmenuje tvůj nejlepší přítel?

Říká si Kate Černobílá, alias Terka. Jsme kamarádky asi čtvrtým rokem, a mám pocit, že toho o mě ví více, než já sama o sobě, a naopak to funguje také. P ovahově jsme úplně jiné, ale v názorech a zájmech se ztotožňujeme až moc.

10) Stahuješ si filmy?

Stahovala bych, jenže se mi to nikdy nepovede. Nechápu, co dělám špatně!

11) Máš doma psa nebo kočku?

Psa, jezevčíka kříženého kdoví s čím. Jmenuje se Terezka, jako skoro všechno v mém okolí. Ale když jsem byla malá, měli jsme huskyho kříženého s malamutem, a pět koček, domácích. Netuším, co mám radši, ale u psů mám jednu podmínku- nezlobte se, ale copak se dá bafající čivava považovat za psa? Ne. aby to byl pes, musí to alespoň umět vyskočit na postel, proboha (nyní nějak neurážím štěňata)!

4. Vymyslete 11 otázek:
Uf. Tak to bude těžké. Ale jde se na to:

1. Co si myslíš o jiných národnostních menšinách žijících v našem státě? Je nějaká, kterou nesneseš? Proč?
2. Jaký máš názor na války? Myslíš si, že to je stará záležitost, nebo se dějí ještě dnes?
3. Je nějaká píseň, kterou nemůžeš snést? Proč? Mají ji lidé ve tvém okolí rádi?
4. Co se týče hudby, máš radši pomalejší, či rychlejší skladby? Proč?
5. Jaký máš názor na bulvární magazíny? Čteš nějaký? Proč?
6. Čteš knihy? Vedli tě k tomu rodiče odmalička, nebo sis musel/a vyšlapat vlastní cestu?
7. Zapadáš do dnešní společnosti? Vyhovuje ti to? Proč? Pokud ne, proč si myslím, že tě ostatní odhazují až na samotný okraj?
8. Píšeš, nebo jsi psával/a nějaké příběhy? O čem? Pokud ne, proč tě to k nim neláká? Pokud ano, jak ses k psaní dostal/a?
9. Jaký je tvůj názor na vzrůstající obezitu na naší planetě? Proč si to myslíš?
10. Jak chápeš slovo "láska"?
11. Miluješ velkou společnost, nebo spíše upřednostňuješ samotu? Proč?

5. Nominovat 11 blogerů:
Dělají si snad legraci, ne? Vždyť já jich ani tolik neznám! Navíc nemám zájem tento řetězec už dále šířit. A nechci někoho urazit tím, že na něj náhodou zapomenu. Otázky jsem položila, a kdo chce, ať si na ně odpoví, jakože jsem ho nominovala. Budu moc ráda, když nepříjdou vniveč, ale neurazím se, pokud náhodou neodpovíte. Takže na tento bod, i na bod oznámit to nominovaných blogerům, směle kašlu.
Snad se vám tento článek alespoň trochu líbil!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Fantasy? Ale jaké?

klasické 42.9% (6)
temné 21.4% (3)
s upíří tématikou 21.4% (3)
jiné(napište do komentářů) 7.1% (1)
fan fiction(FF) 7.1% (1)

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 2. září 2014 v 21:44 | Reagovat

Výborný článek, dokonce jsem se u toho zasmála (a víš, že to je u mě co říct :) ). Máš skvělé odpovědi a dobré otázky.

2 Barbie a koně Barbie a koně | Web | 3. září 2014 v 6:55 | Reagovat

Já absolutně souhlasím s Kate :) a ráda na nominace odpovím, jen doufám nevadí, že až se vrátím z dovolené. DNes odjíždím a vracím se v pondělí, tak někdy v úterý nebo tak odpovím :)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 3. září 2014 v 12:56 | Reagovat

Pěkně si odpověděla a ty otázky, co jsi vymyslela, jsou skvělé na zamyšlení. Kdybych teď na blog nepřidala jeden tag, asi bych odpověděla, ale nechci tam toho mít plno,..

4 Lady Cathy Lady Cathy | E-mail | Web | 3. září 2014 v 16:57 | Reagovat

Děkuji, že jsi to udělala. Já jsem to udělala poprvé a naposledy. Je to blbost, kterou vymyslel taky nějaký blbec.
Pěkně si odpovídala, na ty mé přihlouplé otázky a vůbec na všechny :-)

5 Eliza Eliza | Web | 3. září 2014 v 17:01 | Reagovat

Jsme si dost podobné koukám :D Ale na gymplu už jsem nějakej ten rok (útrpných 5 let T_T) a vím, že inteligencí to taky nebude xD
Tenhle tag je fakt nesmrtelný...:D Ale mě třeba nevadí na něj odpovídat, jelikož je to fakt dobrý na zamyšlení a například i když nemáš čím zaplnit blog, když je všechno rozepsaný, recenze napsaný a tak ;)

6 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 4. září 2014 v 7:01 | Reagovat

[1]: Děkuji moc!

[2]: Děkuji! Ne, nevadí to ani v nejmenším. jsem ráda, že  odpoví vůbec někdo!

[3]: Děkuji moc. To nevadí, stejně jsem nečekala, že někdo odpoví...

[4]: Blbost to je. ale nezbavíš se toho .-)
Tvé otázky nebyly přihlouplé, a moc děkuji.

[5]: Ale ty mi chytrá připadáš.
Jenže je hrozné si tímto blog úplně zamořit. Kéž by to už někdo zrušil, ale to se nestane. ale máš pravdu, některé otázky, jako třeba některé od Lady Cathy mě opravdu donutily k zamyšlení. A děkuji za komentář!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama