Hermi a Efi

7. listopadu 2014 v 14:00 | Carina |  Mé oblíbené blogy
Ano, tento článek dělám absolutně bez spolení, ale myslím, že to autorkám nebude vadit. Přece jen, toto je pro ně úžasná propaganda, a mě to nesmírně baví :-)
Není to tak, že ony by byly mými jedinými nejoblíbenějšími blogerkami, ale prostě jsem se jimi rozhodla začít.
Takže, jejich blog najdete zde. Co tam můžete najít? Tak především různé povídky. Ať už mnohodílné, psané především Hermi, tak půlminutové horrory, na které se specializuje i Efi. Mimo jiné zde najdeme několik výborných recenzí, a také nádherné bannery a teamy. A abych nezapomněla, několik opravdu povedených kreseb. doufám, že jsem na něco nezapomněla.
A proč se mi tedy tento blog tak líbí? No, jednoduše. Nejprve jsem se do jeho čtení pustila jen tak z nudy. Začalo to povídkou Sladké sny. Natolik mě to uchvátilo, že jsem zanedlouho měla přelouskaný celý jejich blog. Musím podotknout, že obě autorky oplývají až překvapivou fantazií, a docela dobrou slovní zásobou. V příbězích se sice občas vyskytnou nějaké chyby (nemyslím pravopisné), ale většinou se dají snadno opravit nebo překousnout.
Abych ale upustila od obsahu blogu- hodně se mi zamlouvá i vzhled. Vím, že někteří by jistě měli výhrady k rozsáhlému záhlaví, ale mě to vlastně nevadí. Je rozhodně promyšlené a vypiplané, a navíc, každý umí párkrát pootočit kolečkem myši. Co je ale hlavní, nenávidím blogy, kde je milión ikonek, které blikají, různě svítí, a odvádějí pozornost od možná skvělých článků. Také nemám ráda stránky, který mají tak přesložitý design, že najíždějí půl hodiny. Ale já nechci vidět obrázky, já chci sakra číst! No, u Hermi a Efi jsou všechny ikonky takové, jaké mají být, a články jsou docela dobře viditelné. Vzhled je mi kromě toho sympatický, prtože má atmosféru.
Jediné, co mě asi na dva dny zmátlo, bylo sestavení výpisu rublik. V domnění, že tam hned naleznu všechny povídky, jsem klikla na "Povídky na tomto blogu". No, a ukázaly se mi jen bannery a další informace o příbězích, nikoli ony samotné. Až později jsem si všimla, že jsou ještě rozděleny na "Jednodílné" a "Na pokračování". Ono to je možná spíše má chyba, než samotných autorek, ale přišlo mi vhodné na to upozornit. Vím, že já sice rubriky mám rozdělené opravdu pitomě, ale až přijdu na to, jak to udělat lépe, určitě se tak stane.
Je ještě jedna věc, na kterou jsem zapomněla, a opravdu si mi zamlouvá- komunikace se čtenáři. Nemám ráda blogy, kde autor něco napíše, čtenáři mu to okomentují, ale autor ani nepoděkuje. Nebo poděkuje, ale jedním slovem. To ale není případ Hermi a Efi. Většinou, když jim někdo napíše obsáhlejší komentář, než "moc pěkné", začnou si s tím čtenářem povídat. Já si myslím, že ke komentáři, který má více než jednu větu, se dá vždy odpovědět obsáhleji. To je ale jen můj názor, neberu vám ten váš. Ale na Hermi a Efi se mi to prostě zamlouvá.
Takže, nakonec, je to sice trochu blbé, ale k tomuto blogu opravdu nemám vážnější výtku. Dávám tedy 10 bodů z 10. Opravdu doporučuji navštívit.
Navíc, pokud dobře vím, oběma autorkám je kolem dvanácti let (!). Na to, jak píší úžasně, je to překvapivé.
Zkrátka, mají můj nesmírný obdiv, a doufám, že je tento článek neurazí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hermi Hermi | Web | 7. listopadu 2014 v 22:06 | Reagovat

Panebože! Až se jednoho krásného dne doslechneš, že jsem zemřela na infarkt v tak překvapivě mladém věku, tak jim, prosímtě vysvětli, že je to kvůli tobě. XD Ty jsi o nás vážně napsala článek?! Já tomu nemůžu uvěřit! Díky, díky, díky moc! A jo, no. Propaganda to je, to se musí nechat. :-D
Jen jsem chtěla dodat, že Efi je už třináct, což jsem já génius samozřejmě zapomněla napsat do toho článku o nás, ale to neva... mně je bohužel stále dvanáct...XD
A pak jsem také chtěla říct, že design s tím obrovským obrázkem v záhlaví máme od Dincie (laye-pro-jil.blog.cz), protože jsme prostě nemohly odolat, když jsme ty designy viděly a jeden si neobjednat...:) Ale všechnu ostatní grafiku má obvykle na starost Efi.
A jinak moc a moc děkujeme za chválu, však ty máš taky úžasný blog! A s přehledností rubrik se pokusíme něco udělat. Děkujeme za upozornění. :))

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 17:20 | Reagovat

[1]: Děkuji, a nemáš zač. Ano, napsala jsem o váš článek, a za infarkt se omlouvám :-)

3 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 9. listopadu 2014 v 19:51 | Reagovat

S tím článkem souhlasím, také mám Hermi a Efi moc ráda...(jen postrádám výmluvnost, abych to vyjádřila v článu :) Strašně tě obdivuji, že to dokážeš. To, jak zacházíš se slovy je nádhera (a dlouhodobý předmět mé zavisti :) ...)

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 19:54 | Reagovat

[3]: Myslíš? Trochu mi to připomíná ty mé hudební články- samé rozplývání, nula objektivních názorů.
Jinak ti moc děkuji za pochvalu. Ale závidět mi opravdu nemusíš. Není totiž něco špatně, když i já závidím tobě? :-)

5 Efi Efi | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 17:46 | Reagovat

Takže, Efi se konečně rozhodla, že bude PSÁT a KOMENTOVAT (aneb dělat to, co se od správného blogera sluší).
Nejprve by asi bylo vhodné poděkovat. Díky! Za jistou propagaci i za tak vysoké hodnocení. Popravdě - tohle jsem nečekala. Za to určitě můžu poděkovat Hermi a jejím ženiálním Sladkým snům.
A zdá se, že já jsem z tohoto článku na infark nezemřela. (A pravděpobodbně jsem z něj nedostala ani rakovinu, mrtvici nebo chřipku.)
Ono je, popravdě, docela zajímavé číst si, co si o vás myslí jiní lidé. Zvlášť pokud vás neznají a všechno záleží jenom na vlastní tvorbě a potom také na těch komentářích...
Fajn, tím budu pokračovat. Komentáře. Můžu říct, že mne nějakým způsobem baví reagovat na komentáře a zapojovat se do diskuzí a samotné mi to od autora přijde takové lepší a vstřícnější. A ke krátkým komentářům - občas to prostě jinak nejde. Pokud to není jenom to obyčejné "to je hezké" nebo "píšeš hezky" a člověk se opravdu podělí o svůj názor.
A tak jsem se rozepsala jenom u dvou bodů... Mno, nevadí. A ještě jednou díky. :)

6 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 18:25 | Reagovat

[5]: Děkuji moc za dlouhý a upřímný komentář.
Nemáš zač. A ne, takto vysoké hodnocení jsem udělila kvůli vám oběma, tudíž i díky tobě.
Uznávám, že musí být zajímavé o sobě číst názor. Ale věř mi, že ještě zajímavější je o někom ten názor sepisovat :-)
Jsem ráda, že budeš komentovat, protože přesně jak jsi řekla, je to lepší a vstřícnější.
Ke krátkým komentářům- já osobně mám opravdu svůj názor, že delší se dají napsat opravdu k čemukoli, co obsahuje více než dva slova, ale přiznám se, že i já čtenáře občas odbývám pouhým "Děkuji!".
Ještě jednou nemáš zač, a vůbec to nevadí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama