25 netypických otázek pro vývoj postavy- část II.

9. února 2015 v 7:00 | Carina |  Zbytečnosti
Další díl tohoto poznávání postav. Mimochodem, hrozně mě to baví sepisovat. Tentokrát jsem se ve výběru postav rozhodla brát ohled na dotazník, příště se budu řídit vašimi komentáři. Tak co, kterou postavu byste chtěli lépe poznat příště?
P.S.: Dosti spoileruji své povídky, takže pokud máte rádi překvapení, a tyto příběhy jste ještě nečetli, nepouštějte se ani do čtení tohoto.

Lorelei (Píseň svobody)


1. Stala se tvé postavě nějaká věc, která je donutila změnit názor o smrti či o umírání?
No, ono šlo spíše o existenci, jelikož bytosti jako ona nemohou mít více životů. Ale ano. Zamilovala se. Totiž, je to lépe popsáno přímo v příběhu, ale ona se de facto musela rozhodnout, jestli zabije někoho, na kom jí záleží, nebo se nechá zničit sama. Ale nikdy dříve jí na tom nezáleželo, vždy jí šlo jen o sebe, takže ano, změnila na to názor.

2. Věří tvá postava, že na všem je něco dobrého, že v každé temnotě je světlo? Pokud ne, proč?

To je trochu těžké, protože ona sama se považuje za zlou a špatnou existenci. Jen si myslí, že to nemůže změnit. Ano, věří, že v každém je světlo, ale u sebe konkrétně o tom často pochybuje.

3. Jak tvoje postava emocionálně reaguje na věci, které se jí dějí?

Díky tomu, čím je, hodně chladně. Je tvrdá, krutá a nelítostná. Až do jisté fáze příběhu. Ale ani poté se nějak zvlášť psychicky nehroutí.

4. Co by si tvá postava přála, kdyby viděla padající hvězdu?

Svobodu. Její vlastní "rodina" jí totiž uvěznila na jednou ostrově, ze kterého jí může dostat jen láska. Což se ovšem problém, jelikož bytosti jako ona by čistě teoreticky neměly být schopny milovat. Takže by si vlastně přála, aby se odtamtud dostala i bez lásky, kdyby viděla padat hěvzdu.

5. Popiš, jak by tvá postava strávila deštivý den.

Lorelei je dítě vody. Tančila by, smála by se, radovala. Ale slovo "by" je na místě, protože umí ovládat počasí. Takže prší, jen když jí to vyhovuje.

6. Má radši bouři nebo nebe bez oblak?

Lorelei de facto ani nemá city, takže jí něco takového neovlivňuje. Má raději to, co jí zrovna hraje v prospěch. Například když chce, aby si její oběť myslela, že je všechno v pořádku, a cítila se klidnější, a ona jí tak lépe mohla vlákat do své sítě lží, stvoří slunečný den.

Ale osobně má vlastně raději bouři, protože při ní vzniká voda. Na druhou stranu, Lorelei přitahuje blesky, a to opravdu silně, takže jí to vlastně i znepokojuje.

7. Co se jim v přírodě zdá uklidňující? Co je naopak rozrušuje?

Uklidňuje jí veškerá voda, protože je to živel, kterému patří. K podobnému účelu poslouží i jeskyně nebo lesy. Naopak, znepokojují jí dlouhé vyprahlé pláně, protože tam příliš často neprší.

A také, jak jsem již zmínila, miluje bouře, ale celkem oprávněně se bojí, že při nich "zemře", takže je vlastně zároveň nenávidí.

8. Vypiš tři lidi či více, kterým by tvá postava zavolala při pohotovosti.

Nikdo takový neexistuje. Její rodina by nepřišla, a Atiles jí nemá jak pomoct. Musí se o sebe postarat sama.

9. Jak tvá postava reaguje na rozkazy?

Ona vlastně ani žádné nedostává. Ale kdyby ano, nejspíš by je se svou divokou povahou ignorovala, nebo by schválně udělala pravý opak.

10. Popiš myšlenku či sen, kvůli kterým by se tvá postava mohla psychicky zhroutit.

Jak jsem říkala, ona moc necítí, takže takových věcí příliš není. Ale v příběhu se to stalo, když zjistila, že nejenže Atiles miluje jí, ale i ona jeho. Takže ta myšlenka je vlastně láska.

11. Je tu nějaký důvod, proč by si tvá postava ublížila?

Tak, jak je ta otázka myšlena, nikoli. Ale tím, že se nechala zničit, to vlastně udělala. ale nebylo to jen kvůli Atilovi. Ona totiž již dále nechtěla žít jako ta bytost, kterou je. To raději chtěla zničit svou existenci, než přinášet utrpení jiným.

12. Popiš nějaký fyzický čin tvé postavy, který by ukázal její absolutní důvěru.

Hm, to je těžké, jelikož Lorelei nikomu moc nedůvěřuje. Tím naivním je v tom příběhu Atiles. Ale myslím, že by se dalo počítat, že mu nabídla, že může z ostrova odplout, aoan se ho nebude snažil zastavit. On to sice neudělal, a ona svým způsobem tušila, že zůstane, ale právě to od ní bylo projevení důvěry.Nebo také to, že věřila tomu, že se jí pokusí ochránit, když se oba rozhodli onen ostrov opustit společně, a vůbec s ním šla.

13. Popiš, jak by tvá postava slovy někomu vyjádřila svou absolutní důvěru.

Lorelei? To těžko. Neudělala by to opravdu za žádných okolností. Její hrdost je silnější.

14. Popiš, jak tvá postava projevuje nepřátelství či antipatii.

Na to se těžko odpovídá, protože Lorelei nenávidí všechny lidi. Má pro to samozřejmě i hlubší a větší důvody, než "pouhé" nepřátelství, ale lidi prostě ve zkratce a mírně řečeno krutě mučí až k smrti.

15. Co tvou postavu donutí o sobě pochybovat?

Setkání a bližší poznání jakéhokoli člověka. Vždy se ho raději zbaví, když si začne uvědomovat, že city k němu z jisté části už ani nepředstírá. Pokusila se o to i u Atila, ale mu se podařilo jí přesvědčit, že jí má rád i přes to všechno, čímž jí dokonale odzbrojil.

16. Co tvá postava dělá v nocích, kdy nemůže usnout?

Lorelei nespí. Nikdy. V nocích ale prostě pozoruje hěvzdy, myslí na vzdálený domov a přemýšlí, někdy jen tak křižuje oceánem, takže v podstatě až na ty hěvzdy to samé jako ve dne.

17. Je tu něco, co se týká jejich zdraví či fyzické kondice a znervózňuje je to? Něco, co na sobě nemají rádi?

Ne. Lorelei v tomto ohledu musí být dokonalá, jinak by nikoho neokouzlila, a to je její jediná náplň života.

18. Vyjmenuj aspoň dvě postavy, které by tvé postavě věřily se svým životem.

Atiles. Jenže zmiňovala jsem, že on je příšerně, ale orpavdu příšerně naivní? Ta druhá postava vzhledem k tomu, kdo Lorelei je, neexistuje.

19. Popiš, jak by se nějaká jiná postava musela chovat, aby se do ní tvá postava zamilovala.

No, jak jsem říkala, existuje jediný a poslední člověk, do kterého se kdy zamilovala. Udělal to prostě tak, že při ní vždy stál, a věřil jí, i když mu tolik ublížila. Miloval ji, i když věděl, že ona jeho nemůže. Jako jediný člověk se jí nepokusil zabít,když mu řekla pravdu.

20. Popiš, jak tvou postavu znervóznit či znepokojit.

To jsem, myslím, již říkala. Když ve svém srdci ucítí záchvěv citů.

21. Jsou náchylní k násilným výbuchům či myšlenkám?

Vlastně ne. Ona nemá příliš lidských vlastností. To, že zabíjí lidi, neznamená, že by byla rozzuřená. musí to dělat, jednak kvli zachování své rasy, a také kvůli vlastnímu přežití.

22. Čím se odreagují?

Nepotřebuje se ničím odeagovávat. Ona necítí nějaký stres, napětí, prostě jen chlad ve svém nitru.

23. Spoléhají spíše na slova nebo na činy?

Spíše na slova, protože právě její lži jsou jedním z prostředků k okouzlení lidí. tím druhým je její krása.

24. Je tu něco, co tvou postavu donutí cítit pocit nostalgie? Pokud ano, popiš vzpomínku, ke které se v tom případě vrací.

Jedině moře, protože jí připomíná domov, odkud jí vlastně vyhnali. Ale jak jsem již zmiňovala několikrát, její mysl vlastně nefunguje stejně jako lidská, takže příliš ani nevzpomíná. Ona například neomdlí. Protože mdloba nás vlastně vysvobozuje před tím, aby nám bylo ještě hůře, možná i před smrtí. Ale ona žádné takové přirozené reakce těla nemá. Všechnu bolest prožívá naplno.

25. Mají nějaké vnitřní démony, kterých se nedokážou zbavit? Jaké?

Ano. Pochyby, že se stává lidštější. Ona se nám nechce podobat. ale po pouze v době, kdy s lidmi tráví čas.


Aghatia (Hlídač krav, též Druhá strana ráje)


1. Stala se tvé postavě nějaká věc, která je donutila změnit názor o smrti či o umírání?

To je docela těžké. Ona byla vždy vychovávána k tomu, že smrt je jen pokračováním, a že jí rozhodně nic nekončí, ale teprve, když věděla, že jí sama zažije, přestalo jí záležet na tom, jak se tak stane, a dokonce i to, kam po smrti půjde. Chtěla jen zachránit svůj domov a blízké.

2. Věří tvá postava, že na všem je něco dobrého, že v každé temnotě je světlo? Pokud ne, proč?

Ano. Věří v to celý život, a po smrti ještě více, protože, i když je vlastně úplně nevinná, dostala se do něčeho, jako je Peklo. Potkala totiž mnoho lidí i přízraků, které by opak vyvracovaly.

Prvním nejdůležitějším byl vlastně kapitán jedné skupiny kolonistů, kteří napadli její domov. I když vešel na jejich území, jako jeden z mála, možná i jediný, je nechtěl zotročit, chtěl smísit jejich kultury i lid. Později jí vysvětlil, že dokonce nevěděl, že je to území osídleno. Takže i když byl jejím nepřítelem, měla ho vlastně ráda.

Tím druhým byl muž, kterého potkala jako přízrak. Byl sice vrah, slepě věřil v hloupé náboženství, ubližoval lidem...ale miloval. Alespoň tedy jednu osobu.

Bylo toho více, ale hlavně tito dva jí ukázali, že nikdo není jen zlý nebo hodný.

3. Jak tvoje postava emocionálně reaguje na věci, které se jí dějí?

Ze začátku hodně citlivě, stále jen plakala, ale časem se musela obrnit, a zaocelit své srdce.

4. Co by si tvá postava přála, kdyby viděla padající hvězdu?

To záleží na tom, kdy. Zaživa mír a to, aby kolonisté přestali napadat jejich domov. Po smrti poté, aby měla alespoň naději navždy neuvíznout jako provinilá duše. Ale je všeobecně známo, že v Pekle hvězdy nepadají, takže to ani není možné.

5. Popiš, jak by tvá postava strávila deštivý den.

Aghatia milovala déšť.Vždy se při něm procházela kolem řeky tekoucí kolem svého domova, nebo navštívila svého přítele. Pokud ovšem měla nějakou práci, déšť nedéšť, vykonala jí.

V Říši Ztracených neprší, alespoň ne voda, nýbrž oheň, takže o tom nemusíme spekulovat. Když padají plameny, znamená to, že padají trosky lidských snů, a Aghatia se ráda "baví" tím, že je prozkoumává.

6. Má radši bouři nebo nebe bez oblak?

Obojí, protože jí bouře fascinuje, ale nebe bez oblak jí připomíná naději. Když zemřela, dala by téměř cokoli za obojí.

7. Co se jim v přírodě zdá uklidňující? Co je naopak rozrušuje?

Uklidňuje jí úplně všechno. Miluje přírodu s celou podstatou, a má za to, že pokud ona neublíží jí, nemusí se jí bát.

8. Vypiš tři lidi či více, kterým by tvá postava zavolala při pohotovosti.

Za života Nathaliena a své rodiče. Po smrti vlastně měla jen Tyrinnela, takže by zavolala jeho.

9. Jak tvá postava reaguje na rozkazy?

Moc rozkazů nedostává, a také záleží na tom, jestli ktěm lidem, kteří jí je dají, cítí úctu, či nikoli. Pokud ne, ignoruje je.

10. Popiš myšlenku či sen, kvůli kterým by se tvá postava mohla psychicky zhroutit.

Spíše se hroutí, když je ubližováno jejím blízkým. Co se týče myšlenek, za života se zhroutila, když pochopila, že kolonisté jen tak neodjedou, a nejspíš jim vezmou celý jejich ostrov.

Po smrti se tak stalo, když přišla na to, že se odtamtud nemá šanci dostat. Ale narozdíl od toho prvního se přes to svým způsobem dokázala přenést, protože Aghatie vždy záleželo spíše na ostatních, než na sobě.

11. Je tu nějaký důvod, proč by si tvá postava ublížila?

To zase ne. Má se ráda, i když osatní má raději. Pokud chceme počítat to, že se obětovala, udělala to proto, aby zachránila celou svou vesnici.

12. Popiš nějaký fyzický čin tvé postavy, který by ukázal její absolutní důvěru.

Poslala celou svou existenci do Pekla jen proto, že důvěřovala ostatním, že mají šanci zkázu zastavit, když jim pomůže tím, že některé z kolonistů zažene na útěk, nebo vlastně zabije, či se minimálně zdrží od postupu na další území ostrova.

13. Popiš, jak by tvá postava slovy někomu vyjádřila svou absolutní důvěru.

Aghatia si příliš nepotrpí na peotiku, když jsem o toto. Je upřímná, a moc nechodí, kolem horké kaše, takže by prostě a jednoduše řekla: "Důvěřuji ti." Postavy, kterými je obklopena, nemají důvod jí to nevěřit.

14. Popiš, jak tvá postava projevuje nepřátelství či antipatii.

Řekla by tomu člověku přímo do očí, co jí vadí. Za všech okolností. Byla k tomu vychovávaná, a má to v povaze.

15. Co tvou postavu donutí o sobě pochybovat?

Aghatia si je sama sebou jistá, někdy až příliš. Je to zapříčiněno tím, že je dost soutěživá, takže vlastně závodí i sama se sebou, a zdá se jí, že vyhrává. Ale nenávidí pocit, když se kolem ní děe něco špatného, a ona tomu nemůže zabránit. To je pak zoufalá, a pochybuje i sama o sobě. Hlavně proto se tedy nechala tka "blbě" zabít.

16. Co tvá postava dělá v nocích, kdy nemůže usnout?

Se svým náročným pracovním životem (my bychom asi řekli, že je farmářka) se moc často nestává, že nemůže usnout, a jakožto přízrak zase nespí vůbec, ale nejspíš by se vrhla na nějakou činnost, která jí čekala dalšího dne. V Pekle vlastně nepozná, jestli je noc, nebo den, tkaže dělá to samé, jako stále- kráčí prachem a snaží se neztratit.

17. Je tu něco, co se týká jejich zdraví či fyzické kondice a znervózňuje je to? Něco, co na sobě nemají rádi?

Jak jsem říkala, Aghatia si je sebou až moc jistá. Ale když byla ještě živá, znepokojovalo jí, že nemá tak vyvinuté svaly, jako některé ženy, tudíž měla pocit, že je to hlavní, proč není dobrá v boji. Pravda, jako mladá dívka, vlastně ještě ve vývinu, se jí svaly teprve formovaly, některé žny je skutečně měly pevnější, ale jen na tom přece v boji nezáleží. Ona byla moc dobrá, ale problém byl v tom, že se srovnávala s dospělými muži, kteří procestovali snad cleý svět.

18. Vyjmenuj aspoň dvě postavy, které by tvé postavě věřily se svým životem.

Nathalien, a později pochopitelně i Tyrinnel, i když tam se o životě nedalo mluvit.

19. Popiš, jak by se nějaká jiná postava musela chovat, aby se do ní tvá postava zamilovala.

Aghatia popravdě zase tak náročná není. Jde jí pouze o bezpřehou upřímnost a to, aby si byli v lásce rovni.

20. Popiš, jak tvou postavu znervóznit či znepokojit.

Když trpí někdo vedle ní. Připadá si neklidná, a jako by tu bolest prožívala sama.

21. Jsou náchylní k násilným výbuchům či myšlenkám?

Ne. možná jako přízrak, jenže to se tka nedá brát, protože v Říši Ztracených jsou takoví všichni. Ale vyrůstala v přesvědčení, že mír je jediná cesta ke štěstí, takže jí žádná násilnost nikdy nepřišla na mysl. Dokonce i když bránila svůj domov, a prolévala za něj krev, každý den, vyloženě násilné myšlenky jí nikdy nedoprovázely.

22. Čím se odreagují?

Po smrti asi ničím, možná snad povídáním s Tyrinnelem, ale za života dělala to, co dělá většina suanů- proháněla se na koních,starala se o dobytek, trávila vlastně všechen čas se zvířaty nebo s Nathalienem, pozorovala krajinu. Navíc, Aghatia zbožňovala práci, takže i to jí pomáhalo odreagovat se.

23. Spoléhají spíše na slova nebo na činy?

Když selžou slova, nastupují činy.

24. Je tu něco, co tvou postavu donutí cítit pocit nostalgie? Pokud ano, popiš vzpomínku, ke které se v tom případě vrací.

Nic zvláštního, ale pravda je taková, že Aghatia je takový typ postav, který je scohpný říct (s nadsázkou, samozřejmě): "Vidíš toto stéblo trávy? Vzpomínáš si, jak jsme....?"

25. Mají nějaké vnitřní démony, kterých se nedokážou zbavit? Jaké?

Opakuji, Aghatia si až moc věří, takže o tom vlastně ani neví. Ale vlatně je to ta její soutěživost, která ji nutí dělat i věci, které jí níčí.

Chris (Hausbótová válka)


1. Stala se tvé postavě nějaká věc, která je donutila změnit názor o smrti či o umírání?

Vlastně ani ne. Nikdy nechtěl zemřít, a bránil se tomu, ale věděl, že pokud se tak stane, jen přestoupí do další etapy. ale cítil se na to přílišč mladý. A to nemohla žádná jeho životní zkušenost změnit.

2. Věří tvá postava, že na všem je něco dobrého, že v každé temnotě je světlo? Pokud ne, proč?

Ale, ale Chris má poněkud zvrácené a naivistické představy o tom, co to vlastně temnota je. Proto ho úplně položí na lopatky, když zjistí, že existuje i něco temnějšího než malé šarvátky.

3. Jak tvoje postava emocionálně reaguje na věci, které se jí dějí?

Nese to hodně špatně, protože si ani nikdy nepomyslel, že by se něco takového mohlo stát. Kromě toho, že pláče, a vyděsilo ho to, žije jako by za mlhou, a snaží se nevnímat svět okolo sebe, protože jinak by z toho nejspíš dostal srdeční infarkt.

4. Co by si tvá postava přála, kdyby viděla padající hvězdu?

Mír. Vím, že to píši u všech postav, jenže Chrisovi ani nic jiného nechybí. Má lásku ,svobodu, ale nechce válčit (zvláště ne, když ho válka nakonec připraví i o obojí dříve zmíněné).

5. Popiš, jak by tvá postava strávila deštivý den.

Chris je rybář, a potřebuje uživit svou rodinu, tkaže si v podstět ani nemůže udělat den volna. Takže to, jako vždy. Pracoval by, nebo trávil čas se Sallynelou. Alespoň tedy před příběhem. V jeho průběhu je příliš zaneprázdněn válkou a hledáním pravdy.

6. Má radši bouři nebo nebe bez oblak?

Nebe bez oblak, protože tráví většinu svého života na širém mořři, takže takový děšť mu není právě příjemný. A to už pomíjíme, že vodní hladina přitahuje blesky.

7. Co se jim v přírodě zdá uklidňující? Co je naopak rozrušuje?

Jedin příroda okolo Chrise je obrovská vodní plocha, jelikož žije mnoho mil od pevniny v hausbótu. Povětšinou ho uklidňuje. Znekopojuje ho pouze v příběhu a to kvůli nebezpečí, které se skrývá pod hladinou, a právě při prudkých bouřích.

8. Vypiš tři lidi či více, kterým by tvá postava zavolala při pohotovosti.


Sallynelu, Arienu, jeho rodiče. Nikdo jiný by mu totiž nejspíš ani nepomohl, možná jedině kdyby byl ohrožen přímo jeho život.

9. Jak tvá postava reaguje na rozkazy?

Rozkazy od své sestry radjěi respektuje, protože se jí tak trochu bojí, ale ty od Vládců s potěšením ignoruje, přestože má strach, jak za to zaplatí. Ale narozdíl od Arieny je nesnáší. Vzali mu vše, co měl.

10. Popiš myšlenku či sen, kvůli kterým by se tvá postava mohla psychicky zhroutit.

No, hroutí se vlastně celý příběh. Poprvé kvůli tomu, že zjistil, že se ocitl ve válce, a brzy na to kvůli Sallynele, která bez vysvětlení překročila linii. Šlo o myšlenky, protože mu hned ze začátku nedošlo, co to vlastně znamená, tkaže se zhroutil, až když si to uvědomil.

11. Je tu nějaký důvod, proč by si tvá postava ublížila?

Ne. Je rád, že vůbec žije, a myslí si, že musí tím vším projít, že je to jeho osud. Neublíží si dokonce ani tehdy, když zjistí, že o všechno přišel.

12. Popiš nějaký fyzický čin tvé postavy, který by ukázal její absolutní důvěru.

Nejlepším příkladem je asi toto: On věděl, že ho Sallynela považuje za nepřítele. Přesto se za ní vypravil, i přes to, že jednak pod hladinou číhalo něco, co ho mohlo každou chvíli sežrat, a také, že se ho jeho bývalá dívka nejspíš pokusí zabít. Ale učinil tak, protože jí důvěřovat. Věděl, že ona není doopravdy špatná, a chtěl si s ní promluvit, protože si myslel, že dokáže, aby se tak nestalo. Že jí předvědčí.

13. Popiš, jak by tvá postava slovy někomu vyjádřila svou absolutní důvěru.

Říkává věty jako:

"Věřím ti, protože vím, že ty mě také."

"Máš mou důvěru, protože jsi mi ukázala správnou životní cestu."

A později něco jako:

"Nezáleží na tom, co se stalo, a že ses stala mým nepřítelem. Jestli mě potřebuješ, příjdu."

"Naše životy byly odděleny, ale naše srdce nikdy. Důvěřuji ti, protože vím, že bys nedokázala přetrhnout naše pouto."

14. Popiš, jak tvá postava projevuje nepřátelství či antipatii.

U většiny lidí by si to nechal pro sebe, ale má takový zvláštní zlozvyk- když s ním mluví někdo, kým opovrhuje, cuká mu horní ret. (Poznámka autorky: To má ode mě, ale u Chrise je to nápadnější).
15. Co tvou postavu donutí o sobě pochybovat?

Když se vám za několik málo dní zhroutí celý život, je pochopitelné, že začnete přemýšlet, jeslti jste někde neudělali chybu. Jinak o sobě ale dost často pochyboval i před tím, a to onkrétně pokaždé, když s ním Ariena promluvila, protože mu pokaždé něco vyčetla. i když to byla úplná maličkost.

16. Co tvá postava dělá v nocích, kdy nemůže usnout?

Chris je hrozný naivní romantik, takže před příběhem pravděpodbně přemýšlí o Sallynele. V příběhu také, i když v trochu jiném smyslu. A tkaé o tom, co se kolem něj děje. Většinou se při tom vypraví na své bárce na moře, když je tedy ještě bezpečné.

17. Je tu něco, co se týká jejich zdraví či fyzické kondice a znervózňuje je to? Něco, co na sobě nemají rádi?

Po fyzické stránce je sám se sebou docela spokojený, ale po té psychické je to horší. Ikdyž obša mívá pocit, že by měl být silnější, aby ostatní ochránil.

18. Vyjmenuj aspoň dvě postavy, které by tvé postavě věřily se svým životem.

Sallynela, a vlastně i Ariena, i když se to nezdá, podle toho, jak se k sobě chovají.

19. Popiš, jak by se nějaká jiná postava musela chovat, aby se do ní tvá postava zamilovala.

Popravdě, jistý vztah si možná k Sallynele vypěstoval proto, že byla jediné dítě, které ho neodhánělo, když si s ní chtěl hrát. Naopak, on byl jediný, u koho jí nepřipadalo, že jí otravuje, tkaže to bylo vzájemné. Ale zamiloval se do ní hlavně proto, že byla vždy v lásce stejně opatrná a nesmělá jako on, a nejspíš byli jediní dva samotáři v oblasti (ono je totiž docela těžké být samtář, když nemáte prakticky žádné soukromí).

20. Popiš, jak tvou postavu znervóznit či znepokojit.

To je u této postavy hrozně snadné. Zněpokojíte ho úplně vším. Ale nejúčinější je, když mu byť jen naznačíte, že by mohly být rozbity jeho naivní a idealistické sny.

21. Jsou náchylní k násilným výbuchům či myšlenkám?
Ne. Vůbec. Nebyl k tomu vychovávan, nemá to v povaze, a ani ho k tomu nedonutily životní zkušenosti. Navíc vyznává mír, takže by to bylo i proti jeho přesvědčení.

22. Čím se odreagují?

Většinou rozhovory se Sallynelou. Když už to není možné, nic takového neexistuje, a to je možn áhlavní důvod, proč je tak zoufalý.

23. Spoléhají spíše na slova nebo na činy?

Spíše na slova, protože si myslí, že je to nejmocnější zbraň, a také se jimi dá někoho ranit. Chris moc činům neholduje.

24. Je tu něco, co tvou postavu donutí cítit pocit nostalgie? Pokud ano, popiš vzpomínku, ke které se v tom případě vrací.

Je to stejný případ jako Aghatia. Uvrhne ho do vzpomínek naprosto cokoli. Ale žádná nějak nevybočuje, možná snad jen jeho trauma na den, kdy zjistil, že bojuje ve válce, a kdy ztratil lásku.

25. Mají nějaké vnitřní démony, kterých se nedokážou zbavit? Jaké?

Ano. Svou vlastní naivitu a idealismus, jak jsem již říkala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss Caroline Miss Caroline | Web | 10. února 2015 v 21:36 | Reagovat

Docela inspirativní článek, možná napíšu něco podobného. :)

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 11. února 2015 v 20:20 | Reagovat

[1]: Připadá mi to jako dobrý nápad!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama