Duben 2015

Projekt- Kontrast

30. dubna 2015 v 7:00 | Karin |  Mé projekty
Ahoj, tento článek je, jak již vypovídá název, má další soutěž pro vás. Je to něco na způsob Protikladů, ale v hodně věcech se to liší. Doufám, že se zúčastníte, protože já tedy rozhodně ano (zbožňuji zapojování do vlastních projektů). Mimochodem, alespoň k nečemu je mi ta matematika dobrá...


Píši, tedy jsem, či jsem, tedy píši?

28. dubna 2015 v 7:00 | Karina |  Zbytečnosti
Ano, ten název je trochu podivný, a dá se pod ním představit mnoho, ale myslím, že vystihuje podstatu toho, co chci v tomto článku říct. Konkrétně bych se chtěla zabývat vlivem uměleckého díla na život člověka, který jej stvořil, a naopak. Popravdě, ani nevím, kde mám začíst, v hlavě mám spoustu myšlenek, ale pokusím se je nějak uchytit. Byla bych moc ráda, kdybyste se k tomu v komentářích podrobně vyjádřili.

We were born to fly

26. dubna 2015 v 7:00 | Karina |  Hudební projekt
Ano, jsem zde s dalším hudebním článkem, který jsem se chystala sepsat už dlouho. Opět se to týká písně od Scorpions, tentokrát s názvem We were born to fly. Než sem dám text, chtěla bych ještě podotknout, že to nevypínejte hned po začátku, zvláště pokud nejste zvyklí na tento styl hudby. Uznávám, že ty kytary znějí jako zdivočelé sekačky na trávu, ale zpěv, text a některé části melodie jsou vlastně jemné. Také bych se vás ještě předtím chtěla zeptat, jestli vás více zatím zaujali právě Scorpions, nebo spíše Smokie, ať vím, o které písni mám psát dále (no, jako další mám předepsanou jednu od Scorpions, takže myslím tu popříští). Samozřejmě, znám i jiné kapely, ale poslední dobou nějak více poslouchám právě tyto dvě. Nyní již začneme:

Hvězdné míle- 11. kapitola

24. dubna 2015 v 7:00 | Karina |  Hvězdné míle
Tato kapitola je vlastně jen vysvětlovací, ale troufám si říct, že dost důležitá, protože se v ní rozebírá, jak k tomu všemu vlastně došlo. I tak ale doufám, že se vám bude alespoň trochu líbit.


Koňský deník

23. dubna 2015 v 7:00 | Carina |  Deník šílenkyně
Předem říkám, že tento článek je vlastně naprosto zbytečný, takže pokud vás nezajímá buďto můj život, mé povídky, nebo alespoň ne nové alternativy ztrácení volného času, vlastně ho ani nemusíte číst. Jak říká nadpis, jedná se od takzvaný Koňský deník? Že vám ten pojem nic neříká. Neciťte se zahanbeně, protože ani neexistuje. Zkrátka jde o to, že jsem již na Vánoce dostala takový krásný sešit s koněm na přední desce a nápisem "Horses". A konečně jsem přišla na to, co si do něj budu zapisovat! Pokud jsem vám neznudila už tímto, čtěte dále...

V plamenech

22. dubna 2015 v 7:00 | Karina |  Něco, co se rýmuje
Ano, ano, vím, že jsem slíbila, že si dám pokoj, ale přísahám, že příští měsíc už bude vydáván uspokojivý počet básní. Ale na tuto jsem prostě docela pyšná, a něco mi říká, ať ji opravdu zveřejním.
Vlastně, zvláštní je to v tom, že jsem netušila, o čem vlastně píši. Měla jsem v hlavě jen nějaké rýmy a verše, ale vůbec jsem až do asi poloviny nevěděla, o čem to bude.
Myslím, že v tomto případě myšlenku nebudu vysvětlovat, každý si v tom najde svou. Budu moc ráda za každý upřímný názor!
Mimochodem, moc se omlouvám, že je opět docela smutná, ale stále trpím menší "depresí"...Velikonoční kraslice

20. dubna 2015 v 7:00 | Carina |  Jednodílné příběhy
Toto je další povídka do literární soutěže od Terky M., tentokrát na měsíc duben. Upřímně, už jsem si myslela, že mě nic nenapadne, ale přišlo to docela rychle. Skoro bych si troufla říct, že tento příběh je taková pohádka, a upřímně, ono to ani moc originální není, ale vážně mě nic lepšího nenapadlo.
Ale především chci říct jednu věc, kterou můžete přejít, pokud nesledujete i blog Kate Černobílé. A to, že jsem si až na konci té povídky, těsně přes tím skokem v čase, uvědomila, jak moc to připomíná jednu její povídku. Tímto se jí chci moc omluvit, ale mohu ti doložit důkaz, že jsem tě nekopírovala, protože v uměleckém deníku mám napsáno, že jsem to vymyslela 10.4., a to mi ještě dva dny trvalo, než jsem to tam napsala, takže to vlastně bylo už 8.4. Zároveň ale vím, že mě nekopírovala ona, protože jsem jí "děj" tohoto vlastně ještě neodvyprávěla. Nevím, čím to je, ale bohužel je to už asi potřetí, co jsme v podobnou dobu získaly skoro totožný nápad, nezávisle na sobě. Ale přísahám, že je to čístá náhoda. Asi to je proto, že bereme inspiraci ze stejných míst.
Každopádně, doufám, že se vám to bude líbit, protože mě to sepisovat bavilo více, než jsem vůbec doufala.
A ano, abych nezapomněla- ten první odstavec je vlastně povinný, mělo se jím začít. Tudíž jserm ho nesepsala já. A téma jsou Velikonoční kraslice, jak ostatně vypovídá nadpis.

Hausbótová válka- kapitola VI.

18. dubna 2015 v 7:00 | Carina |  Hausbótová válka
Tak, jsem zde konečně s další kapitolou této povídky. Vlastně k ní moc nemám co říct. Snad jen doufám, že jde pochopit, že většina toho je způsobena tím jedem. Každopádně, opravdu doufám, že se vám to bude alespoň trochu líbit, ale samozřejmě jsem pro každou konstruktivní kritiku!Přednáška o bezpečnosti na internetu (?)

17. dubna 2015 v 7:00 | Karina |  Deník šílenkyně
Překvapila jsem vás tímto názvem? Nečekali jste, že o něčem takovém budu někdy psát? Také, že nepíši. Vůbec nevím, jak to říct, ale potřebuji to ze sebe dostat. Zkrátka a dobře, tento článek je vlastně o tom, že lze podvést celou školu. Komerce a peníze holt vládnou světu, a naše škola měla smůlu, že se nachytala.

Síť lží

16. dubna 2015 v 7:00 | Karina |  Něco, co se rýmuje
Nebojte, už si s těmi básněmi dám brzy pokoj. Toto je vlastně poslední, co mám momentálně přichystanou. Snad to ještě překousnete. Je to vlastně lyrické pokračování Prvních krůčků jara, alespoň to tak bylo zamýšleno, ale dá se to vyložit i jako jakákoli jiná romantická báseň. Snad se vám bude alespoň trochu líbit!