Květen 2015

Hausbótová válka- kapitola VIII.

31. května 2015 v 7:00 | Carina |  Hausbótová válka
Ano, jsem zde s další kapitolou tohoto příběhu. Je opět hodně, hodně dlouhá, ale tentokrát je to proto, že to vlastně byly původně dvě kapitoly, které ale zase byly moc krátké. Snad si ale najdete čas a náladu, abyste přelouskali i toto. Troufám si ale říct, že je tam docela dost zvratů, i když se akce nedočkáte.
Mimochodem, ten úryvek už není z Love is war (došly mi úryvky, které bych sem mohla dávat). Toto je sice také píseň od Scorpions, ovšem s názvem The future never dies.
Budu moc ráda, když se vyjádříte i k chování postav a hlavním myšlenkám. Snad se vám to bude líbit!

Jméno pro lásku- kapitola VI.

29. května 2015 v 7:00 | Carina |  Jméno pro lásku
Tato kapitola se sice psala dobře, ale vůbec jsem na ní neměla čas, takže jsem jí vlastně dokončila až po týdnu. A hrozně mě to štve. Já totiž neumím psát kapitoly rozkouskovaně. Mám pocit, že neumím správně napojit. No, snad se vám to bude líbit, a není to zase tak moc poznat.
To, že můžete hádat, stále platí. Tady je asi nezřejmější to, k jakému skutečnému cíli celá ta výprava směřuje, jestli mi rozumíte.

Jméno pro lásku- myšmapa- 1. část

28. května 2015 v 7:00 | Karina |  Jméno pro lásku
Ne, nedivte se tomu podivnému názvu. Skutečně to patří k této rubrice, akorát, že to není kapitola, ale myšmapa. Asi si říkáte, co to sakra je, viďte? Pamatujete si ještě na mé životopisy postav převedené do myšlenkové mapy? No, toto je v podstatě to samé, akorát, že je to samotný příběh (ne celý, jen to, co zde zatím bylo vydáno- pokračování udělám také), a je to vyráběno v lepším programu než Malování. Myšmapa je to proto, že se v takovém mišmaši nelze vyznat, a říkáme tomu tak s Kate.
I kdžy to je psáno drobným písmem, aby se to tam vlezlo, doufám, že vám to pomůže některé souvislosti lépe pochopit, pokud to přečtete. Začíná to tím, co je označeno modře, a končí fialovým textem.
Mimochodem, je to zábava, a něco jsem is u toho uvědomila i sama- ti dva vlastně neví, co chtějí...

Jméno pro lásku- kapitola V.

27. května 2015 v 7:00 | Carina |  Jméno pro lásku
K této kapitole vlastně ani nemám co říct. Pouze doufám, že vám nevadí, že je asi o půl až třičtvrtě stránky kratší než ty minulé, ale prostě to tak vyšlo.Jen to, že můžete klidně hádat spolu s Aidenem a Theou, nebo dokonce krok před nimi, je to napsáno trochu ve stylu takové hry. Hledáte vlastně indicie k dalšímu místu, a hlavně k tomu, co zjistí na konci. Pro mě za mě, můžete se snažit odhadnout i významy jejich jmén, ale předem vám říkám, že u Aidena je to ještě docela lehké, ale Theino jméno ani není vlastností. Prostě si to můžete vlastně zahrát i vy, a klidně se mi s tím, na co jste přišli, podělte. Předpokládám, že to ani tak není případ této kapitoly, i když by se něco dalo vydedukovat, ale té příští rozhodně. Poradím vám jen jedinou věc- všechno, všechno má svůj důvod, každá věta, každé slovo...
Mimochodem, možná vám připadá divné, že Thea té knize rozumí...no, bude to vysvětleno asi o dvě kapitoly později.

SAP- kapitola III.

26. května 2015 v 7:00 | Karin a Kate |  SAP
Slíbily jsme SAP...máte ho zde. Je to hodně, hodně sentimentální kapitola, ale troufáme si říct, že i děj se v ní trochu posunul. Nemám, co bych k tomu více řekla, snad si to užijete, a pobavíte se u toho...

Chybíš mi

24. května 2015 v 7:00 | Karina |  Něco, co se rýmuje
Jsem tady s další básní, ale nebojte se, neplánuji jich tolik jako minulý měsíc. Myslím, že není potřeba moc vysvětlovat, je to opět romantická rýmovačka. Ona ho opustila, on ví, že za to může, a je mu to moc líto. Snad se vám to zalíbí!

Jméno pro lásku- kapitola IV.

23. května 2015 v 7:00 | Karina.98 |  Jméno pro lásku
Tato kapitola je upřímně...dívná. Jsem s ní poměrně spokojená, ale je to úplně něco jiného, než jste u mě asi zvyklí. Přesto doufám, že se vám to bude líbit.
Mimochodem, ano, tu píseň jsem složila já, a zjistila, že je to úplně jiné než básně, a také, že se mi to moc nepovedlo. Mnohem více se tam musí dbát na rytmus a počet slabik (i když jsem se na to v refrénu vykašlala). Dokonce k tomu mám i melodii, akorát, že neumím zahrát na žádný hudební nástroj tak dobře, abyste jí mohli slyšet. Ale pro představu- refrén trochu dynamičtější než sloky, přičemž to má takovou melodii, kteru byste si představili u písní, které vyprávějí o cestování (troufla bych si říct, že zachází až trochu ke country) Snad máte jakousi, alespoň příbližnou představu.
Mimochodem, nevytýkejte mi, prosím, ten jed. Ano, já vím, že Chrisovi Z Hausbótové války se stalo vlastně to samé, a podobně k tomu také přistupoval, ale tady v této povídce to má zcela jinou roli (akorát, že to několik kapitol nepůjde poznat). A pokud namítnete, že vám ta píseň připomíná Druhou stranu ráje, i tady je rozdíl- Aiden chce, aby to Thea slyšela. Omlouvám se, ale možná mé spisovatelské umění není tak dokonalé, abych nevykrádala některé prvky...

Zamilovaná

22. května 2015 v 7:00 | Carina |  Jednodílné příběhy
Takže, jsem tady s další povídku do soutěže od Terky M. Tentokrát na téma Zamilovaná. Nejspíš vám k tomu nebudu nic říkat, ale je to dokonalý příklad toho, jak mohou být mí hrdinové naivní. Není to to nejlepší, co jsem kdy napsala, ale smysluplnější nápad prostě nepřišel. Tak snad se vám to bude líbit, a budu moc ráda za upřímné názory!

Rozcestník- jednodílné, společné povídky

21. května 2015 v 16:34 | Karina |  Povídky

Jednodílné


Vznik: Paní profesorka z výtvarky mi zadala za úkol donést do školy povídku. Jelikož jsem doma neměla žádnou použitelnou, sepsala jsem tuto. Ostatní žáci pak podle ní měli kreslit ilustrace.

Anotace: Co je schopen člověk udělat, aby zachránil svou lásku? Miranda sice jejich vztah kvůli jeho podvodům s jinými dívkami ukončila, ale když se sama vydá do ledové pustiny, on jí bude hledat, bez ohledu na to, jaký mezi sebou mají vztah. Ale najde jí? Neumrzne sám? A proč si všichni v okolí o Mirandě myslí, že je čarodějnice?

Žánr: romantický

Datum: 24. září 2014

Prvotní inspirace: Hudba: A winter´s tale

Co o této povídce vědět? Pokud si myslíte, že žena a muž nemohou být "jen" přáteli, raději to nečtěte.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Tato povídka je, už kvůli zaměření, spíše pro dívky, a takové na ní ve škole byly i reakce. Mým vrstevníkům se to ale nehnusilo, což považuji za úspěch, tkaže doporučuji přečíst. Já osobně jsem s tím i přes jednoduchost zápletky naprosto spokojená.Vznik: Vytvořeno do jedné části roční soutěže od blogerky Terky M., na stejnojmenné téma.

Anotace: Příběh popisuje poslední Štědrý den dívky, která žije jakožto bezdomovec. Snaží se však pomáhat lidem, protože nechce žít jen v bolesti...a jednou, jednou pomohl i někdo jí...

Žánr: Kritika lidstva, romantický

Datum: 8. prosińce 2014

Prvotní inspirace: Náš svět.

Co o této povídce vědět? Odehrává se ve stejném městě, jako Hrana života, akorát že ještě před výbuchem. Není isnpirována žádným konkrétním bezdomovcem.

Vyprávěč: hlavní hrdina

Můj názor: Tuto povídku mám hodně ráda, líbí se mi to téma i zpracování. Docela jsem si oblíbila i oba hrdiny, takže opravdu číst doporučuji.

Pouhá hra-předmuva,1,2

Vznik: Díky projektu Protiklady.

Anotace: Ariten dívku, která ho opustila, opravdu miloval. A je schopen pro ní jít kamkoli. Celé věky se toulá městy, a marně doufá, že se s ní ještě někdy setká. Co se ovšem stane, když potká tajemnou návštěvnici hostince? Může někdo ještě otevřít jeho srdce, může ještě milovat?

Žánr: Romantický

Datum: 14. prosince 2014

Prvotní inspirace: prakticky všechny romantické písně z alba Humanity Hour I

Co o této povídce vědět? Zaprvé, je to psáno trochu nezvyklým stlyem- v první osobě, ale přitom jakoby hlavní hrdince. Takže je to takový experiment. Zadruhé, kompenzovala jsem si tam to, že mám v oblibě Šachy, a jde to vidět.

Vyprávěč: Ariten

Můj názor: I když vím, že ne všichni lidé mají rádi čistě romantické povídky, já jsem s ní spokojená. líbí se mi téma i atmosféra, zpracování také není špatné. rozhodně doporučuji přečíst, pokud si potrpíte na scény o lásce.


Vznik: Díky jednomu projektu od blogerky Jackeey.

Anotace: Jedno z dětí špinavých ulic se rozhodně loupit, aby přežilo. To je však jeho osudová chyba, protože za to málem položí život...kdyby ho z pasti nezachránila tajemná dívka. Ale uvidí se s ní ještě někdy?

Žánr: Romantický, kritika lidstva

Datum: 4. ledna 2015

Prvotní informace: Náš svět.

Co o této povídce vědět? Je to vlastně úplně na stejné téma jako Stalo se to na Štědrý den, jen to popisje jiného člověka, jiný příběh.

Vyprávěč: Tenderin

Můj názor: Až na to, že vykrádám sama sebe, se mi to moc líbí, možná dokonce více, než Stalo se to na Štědrý den. Zbožňuje téma lidské pomoci.


Vznik: Téma školní slohovky.

Anotace: Dva mladí sourozenci pobývají na výletě v Africe. Co se ovšem stane, když se ztratí v lese, a oni potkají spoustu zvířat a jene kmen, který je považuje na Bohy? Jak se z toho mohou dostat? Vrátí se ještě domů?

Žánr: Dobrodružný

Datum: 11. ledna 2015

Prvotní inspirace: téma práce a text, ze kterého se mělo vycházet.

Co o této povídce vědět: Absolutně mě nebavila psát. A jako jediná z mých se vážně odehrává na planetě Zemi. Dostala jsem za ní dvojku, škoda, že nevím, proč.

Vyprávěč: Alex

Můj názor: Důrazně doporučuji- nečíst! A pokud ano, vážně od toho čekejte to, co to být mělo- školní slohovka, nic více. Zpracování není špatné, téma jsem si vybrat nemohla, ale prostě tu povídku nemám ráda, a myslím, že to na tom jde vidět.


Vznik: Téma soutěže od Terky M.

Anotace: Tediril a Athannie se potkají na nádraží. Vyjde však najevo, že ona nemá kam jít. On se musí rozhodnout, jestli jí poskytne střechu nad hlavou, nebo dá na své instikty a bude se od ní kvůli nepříliš hezké pověsti držet dále.

Žánr: Romantický

Datum: 11. ledna 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Hudba: Last train

Co o této povídce vědět? Je to vlastně divadelní hra. Vždy jsem si chtěla napsat divatelní hru z prostředí vlaku.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Tato povídka nebyla experimentální jen z hlediska formy, ale také mluvy některých postav, a minimálně to se mi, myslím, povedlo. Jsem s tím spokojená, vřele doporučuji!Vznik: Jedna z povídek do roční literární soutěže od Terky M.

Anotace: Třináctý den třináctého měsíce- den pomoci druhým. Hrdinka tohoto příběhu si to však převzala po svém- krmí kachny, aby přečkali tuhou zimu. Až do dne, kdy potká Kala. Zjistí se, že ona ho zná vlastně lépe, než by měla, a brzy chodí krmit kachny společně...

Žánr: Romantický

Datum: 12. února 2015

Prvotní inspirace: Krmení kachen na Žermanické přehradě.

Co o této povídce vědět? Pokud čekáte děj, jste na špatné adrese.

Vyprávěč: Kal

Můj názor: Až na tu nedějovost jsem s touto povídkou spokojená. Pokud se mohu pochválit, některé romantické scény jsou docela dojemné, a má to své kouzlo.

Rozdmýchaný oheň- 1,2

Vznik: Nejprve to měla být soutěžní povídka na téma Divergence, ale nakonec jsem to kvůli technickým problémům nikam neposlala.

Anotace: Hlavní hrdina je lovnou zvěří, utíká členům tajné policie zvané I.H.I.S. To se mu i před jeho kontroverzní názory, které křičí do světa, i poměrně daří...než potká rahasianku Liu. Ona obrátí jeho život vzhůru nohama, a udělá z něj vězně.

Ovšem, vyjde najevo, že zachránit se musí i ona, takže spolupracují. Podaří se jim uniknout?

Žánr: Sci-fi, kritika lidstva, romantický

Datum: 15. února 2015

Prvotní inspirace: Hudba: We will rise again.

Co o této povídce vědět? Je to spíše o psychice postav, než o akci. A má sice dva díly, ale jen proto, že je mi to nevlezlo do jendoho článku.

Vyprávěč: Hlavní hrdina

Můj názor: tuto povídku považuji za jednu ze svých nejpovedenějších, vřele doporučuji...


Vznik: Díky jedné části soutěže od Terky M.

Anotace: Jak může dopadnout svět, kde se vaši spojenci stanou nepřáteli, a vy proti nim musíte bojovat? Dovedete si přestavit, vše opustit jen proto, abyste byli volní? Právě to učiní hrdinové této povídky. Je lepší smrt v osamění, nebo ve válce?

Žánr: Kritika lidstva

Datum: 7. března 2015

Prvotní inspirace: Hudba: Partners in crime

Co o této povídce vědět? Je to v podstatě kovbojka.

Vyprávěč: Athel

Můj názor: Tuto povídku považuji za docela povedenou, i když malinko málo akční, vzhledem k tématu. Ale doporučuji!


Vznik: Díky stejnojmennému projektu od Lady Cathy.

Anotace: V koutě velkého nádraží stojí osamělý automat na horkou čokoládu. Jako by tam čekal jen na to, až spojí srdce dvou stejně opuštěných lidí. Zajiskří to mezi nimi, ale ovšem pouze do doby, než zjistí, že se vlastně znají již dlouho, a to mnohem, mnohem hloupěji, než by si kdokoli z nich přál...

Žánr: Romantický

Datum: 26. března 2015

Prvotní inspirace: Návštěva nádraží a koupení šálku horké čokolády

Co o této povídce vědět? Hlavní hrdinové jsou trochu naivní, a možná malinko dětinsští, takže pokud takové postavy nemáte rádi, raději tuto povídku nerozklikávejte.

Vyprávěč: Anderin

Můj názor: Tato povídka má i své mouchy, hlavně to, že je téměř nedějová, a dost předvídatelná, ale přesto si myslím, že je taková milá, líbí se mi ta atmosféra. Doporučuji, ale rozhodně nečekejte zázrak...


Vznik: Do roční soutěže od Terky M.

Anotace: Angilin a Itellia se znají již dlouho. Proto není divu, že ona pozná, když je smutný. Místo toho, aby podle tradice šli odevzdat vejce posvátného stromu, on trvdí, že chce být sám. Co se může dívka dozvědět, když se rozhodně ho sledovat? A proč strom působí, jako by chřadl?

Žánr: Romantický, skrytá kritika lidstva

Datum: 20. dubna 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Text, ze kterého se mělo vycházet
Procházka kolem aleje rozkvetlých stromů

Co o této povídce vědět? Je to můj nejpohádkovější příběh vůbec. Mimochodem, vím, že tam některé informace, jako co se na konci stalo s původní duší, chybí, ale potřebovala jsem ten příběh zkrátit.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Až na to useknutí se mi to vážně líbí. Má to atmosféru, překvapivě i docela nevlekoucí se děj, a je to dobře zpracované. Pokud čekáte něco psychologického rázu, toto asi není ta pravá povídka, kteoru hledáte, ale na odpočinek se to čte snadno, a je tam i morální poselství.


Vznik: Do soutěže od Terky M., na stejnojmenné téma

Anotace: Může někdo být tak chladný, aby miloval věc více než člověka? Právě to zjišťuje Xainnil, když se svou láskou hledá místo, kam se ona odstěhuje. nikoli s ním, ale sama. Dozvídá se, co k němu kutečně cítila, a že ani jeho city nebyly tak jednoznačné, jak si vždy myslel...

Žánr: romantický, kritika lidstva

Datum: 22. 5. 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže

Co o této povídce vědět? Je v tom v podstatě zpracováno docela aktuální téma, nad kterým již dlouho přemýšlím- stačí jen hledat...

Vyprávěč: Xainnil

Můj názor: Jelikož je to nová povídka, vložila sjem do toho všechen svůj nynější um, a myslím, že po technické stránce je to to nejlepší, co svědu. Nápad a zpracování se mi také líbí. Sice to je možná mírně nepochopitelné, ale snad ne natolik, aby se vám to nelíbilo. Rozhodně doporučuji přečíst.


Vznik: Do soutěže od Terky M., na stejnojmenné téma

Anotace: Kam až vás může donést rodinná dovolená? Můžete i přehodnotit názor, o kterém si myslíte, že je váš životní? To zjišťuje malíř Ailen. Dokáže mít rád někoho, v kom se zklamal?

Žánr: komediální, romantický

Datum: 21. 6. 2015

Prvotní inspirace: Můj život, především jeden rozhovor s kamarádkou

Co o této povídce vědět? Je psána formou deníku, a zachycuje týden v rybářské vesničce. Původně to mělo být mnohem dobrodružnější.

Vyprávěč: Ailen

Můj názor: Přečíst si to můžete, ale moc od toho nečekejte. Je to spíše na odlehčení.Vznik: Do soutěže od Terky M., na stejnojmenné téma

Anotace: Adalien žije docela poklidný život. To však jen do dne, než v přístavu, kde pracuje, začně někdo zapalovat lodě. Ta jeho jako jediná nezačne hořet. Zjišťuje, proč. Přitom se setká s tajemnou Ashirri, která si zcela očividně nic nepamatuje a její schopnosti jsou přinejmenším zvláštní.

Žánr: fantasy

Datum: 3. 8. 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Stolní hra Catch you if you can


Co o této povídce vědět? Je to takový můj pokus o tajemnou povídku.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Osobně si myslím, že tato povídka se docela povedla. Sice není tak temná, jak měla být, ale na některé části jsem pyšná a Ashirri jsem si okamžitě oblíbila. Doporučuji, ale raději ne, pokud jste na mém blogu poprvé.Vznik: Do soutěže od Terky M. na stejnojmenné téma

Anotace: Einer se jednoho dne vykašle na své povinnosti coby starší bratr a když rodiče nejsou doma, vydá se za svými přáteli. To ovšem ohrozí jeho malého bratra, který se bude bát a půjde ho hledat. Je jejich pouto dosti silné, aby ho Einer zachránil v začínající bouři? Jak může tato cesta dopadnout?

Žánr: Ze života, psychologický, dobrodružný

Datum: 21.9.2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Procházka mezi listím padajícím ze stromů

Co o této povídce vědět? Je to příběh, který opravdu měl původně být úplně o nečem jiném. Měl to být romantický příběh z prostředí ledových skal.

Vyprávěč: Nezúčastněný

Můj názor: Tato povídka nemá nějak akční děj, je spíše o pocitech a psychologii postav, ale mě osobně se docela líbí a hrozně mě bavila psát.

Duše zemřelých

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Hudba: Scorpions - Eye to eye
Chris Norman . Moonligt shadow

Společné


Pisatelé: Já, Kate Černobílá, VanessaAnotace: Co se stane, když se spolu několik konfliktních jedinců ocitne na jednom místě, a musí čelit hloupému členovi organizace, která je chce mimo jiné odvléct do vědeckého ústavu, který má ovšem až moc štěstí? Může to skončit jinak než katastrofou?

Žánr: Dobrodružný

Stav: 28. července-22. srpna 2013. Zatím to obsahuje čtyři kapitoly, a můžu vám říct, že se to už asi těžko rozjede.

Co o této povídce vědět? Postavy vlastně pocházejí z našich již existujících děl, myšlenka byla spojit je.

Můj názor: Přečíst si to klidně můžete, ale technické výkony všech pisatelek jsou oproti jejich nynějším téměř na nule, a přiznejme si to, ani to není zrovna třikrát inteligentní. Ale některé vtipnější scény se mi líbí.Pisatelé: Já, Kate Černobílá

Anotace: Jak může dopadnout výlet na ledovou planetu Malamig, když jsou vaše průvodkyně...mírně řečeno šílené? Rozhodně ne jinak, než katastrofou. Když se ještě k tomu připočtou obří robotické vosy, četné hádky a útoky teroristické hudební skupiny, je o zábavu vystaráno.

Žánr: Telenovela, komediální

Stav: 14. prosince 2013- 29. srpna 2014. Příběh je na dlouhou dobu pozastaven, a pochybuji, že se ještě někdy rozjede...ale...kdo ví?

Co o této povídce vědět? Ani slovo z ní neberte vážně. opravud. Jestli to uděláte, jedna věc vás na tom určitě rozzuří, ať už je to okatá kritika jistého typu hudby, nebo přehnaná pitomost postav.Mimcohodem, vím, že se to vzhledem k nekvalitě nezdá, ale ono to je vlastně třetí verze CjO. Ale ty dvě předchozí byste vážně nechtěli vidět. Jinak, nápad byl vlastně podobný jako ve Společném projektu- spojit povídky Osud a Cesty jinými světy.

Můj názor: Nečíst, nečíst, NEČÍST! Pokud to uděláte, mám podezření, že na můj blog přestanete hodně rychle chodit. Důvod, proč jsem tuto povídku ještě nesmazala, je jednak, abyste viděli mé začátky, a jednak proto, že k ní mám docela silný vztah. I když je to vrchol nekvality. Ale některéscény mě rozesmívají ještě teď, to musím uznat.


Pisatelé: Já, Kate

Anotace: Vítejte na lodi plné bláznů. Můžete poznat sorozence Aydlin a Averina, s nepříliš legálními úmysly, tajemného a samotářského Deventera a jeho sedm kytek, nebo nezkušenou, ale geniální vyšetřovatelku Yeneriu. Do jejich životních osudů se zamíchá vláda se svými Syntetickými artikly potravin, proti či pro které musí bojovat až do poslední kapky krve. Ale jak spolu vlastně mohou vycházet, když stojí na opačných stranách?

Žánr: Kritika lidstva, romantický

Stav: 22. září 2014- 20. ledna 2015, a ačkoli se to nezdá, vážně k těm dvěma kapitolám plánujeme připojit i další, i když to s naším tempem dopíšeme tak za deset let.

Co o této povídce vědět? Já píši za Aydlin a Averina, Kate za Yeneriu a Deventera, u ostatních postav se střídáme (spíše se o ně hádáme), jak se nám to hodí. Mimochodem, ty spory jsou také důvodem, proč tu povídku píšeme tak pomalu, kromě lenosti, která zde také hraje roli.

Můj názor: Zatím to považuji za nejleší společnou povídku, doporučuji přečíst, pokud se chcete naštvat nebo pobavit. Miluji všechny hlavní postavy, a ani ve zpracování nevidím závažnější chybu.Pisatelé: Já, Kate

Anotace: Ve vlaku se může stát cokoli. Zvláště, pokud se vám smůla lepí na paty. Jen si to představte- váš vlak má zpoždění, a přesto až těsně před odjezdem zjistíte, že jste si zapomněli koupit lístek. Nakonec, když dorazíte na jediné volné místo, vaše spolucestující vás očividně nemá příliš v lásce. A to je teprve začátek!

Žánr: Dobrodružno- romantická parodie na epos

Stav: 31. října 2014- kdo ví kdy a jestli to dopíšeme, ale já osobně bych chtěla.

Co o této povídce vědět? Není to vyloženě komediální, ale jak byste nazvali něco, co je rýmované a pojednává to o dobrodružství, aniž byste uráželi eposy? Mimochodem, píšeme to ručně a střídáme se po slokách.

Můj názor: Ano, svým způsobem to není výkvět kvality, ale líbí se mi ten nápad, atmosféra a některé verše. Jsem sama moc zvědavá, jak to bude pokračovat. Doporučuji přečíst, pokud máte rádi básně.


Rozcestník- vícedílné povídky

21. května 2015 v 7:00 | Karina |  Povídky

Dopsané


Anotace: Mladí sourozenci Selena a Nikolas žijí v poněkud netradiční rodině. Vždy tušili, že jsou jejich rodiče, zejména otec, poněkud šílení, ale nikdy jim nepřišlo na mysl, že jedna z jeho mnoha cest jeho i je zavede na tajemný a především nebezpečný ostrov.

Postupem času odhalují tajemství tohoto místa i své rodiny. Seznámí se s celým kmenem, který je vzal pod svá ochrana křídla. Kdo ale mohl tušit, že záchrana ostrova před pomstychtivou a láskou zlomenou Baik je jen začátek? Kdo mohl tušit, že je život zavede až na samotnou hranu, a oni se budou muset poprat s úkolem, který je složitý i pro samotné hvězdy- zachránit vesmír?

Žánr: Fantasy, romantický, dobrodružný

Kdy bylo/je psáno? Říjen 2012- leden 2014

Prvotní inspirace: Dovolená v bulharském Primorsku

Stav: Nedopsáno, chybí zhruba třicet pět kapitol (jeden díl a malá část), odloženo na neurčito. Ale je to nařazeno v dopsaných, protože skoro pět dílů je dokončených.

Co o této povídce vědět? Skládá se z pěti dílů, přičemž každý lze pochopit bez toho předchozího.

Vyprávěč: Střídavě vlastně všichni.

Můj názor: První dva díly se absolutně nedají číst, a vlastně se za ně i stydím. Ze začátku to navíc nemá ani příliš originální myšlenku, prostě jsem chtěla něco napsat. Třetí je o něco málo lepší, ale stále bych nedoporučovala na něj klikat. Čtvrtý a pátý nepovažuji za svůj vrchol, ale líbí se mi některé dějové linie a hlavní cíl všech postav. Některé scény jsou povedené, ale valná většina za to opravdu nestojí.Anotace: Co přesně znamená výlet na bezejmenný ostrov? A co se stane, když výjde najevo, že onen ostrov není tak docela opuštěný? Jeli byste, kdyby vám to nakázala vláda? Dva hrdinové, Samuel a Virginia, příliš nechápou, proč byli vybráni zrovna oni, a nejsou z toho zrovna nadšení, ale postupně odhalují, jak je to vlastně s pravdou, a co to znamená pravá láska.

Žánr: Fantasy, romantický, ktitika lidstva

Kdy bylo/ je psáno? Září až říjen 2013

Prvotní isnpirace: Hudba: Holiday, Humanity.

Stav: Dopsáno.

Co o této povídce vědět: Svým způsobem volně navazuje na Osud, takže lze zde nalézt i stejné postavy, ale opět to jde číst i zvlášť.
Z velké části psáno na papír, poté přepisováno.

Vyprávěč: Virginia

Můj názor: Na této povídce jde vidět, že mi začali radit lidé z různých literárních fór, takže můžete sledovat pokrok, i když jsem jí skutečně psala jen měsíc. To je proto, že je opravdu kratounká. Upřímně, ono to k ničemu jinému neslouží. Nápad se mi docela líbí, je to taková má první kritika lidstva, ale začátek je technicky špatně, a konec je zase samá literární vata. Navíc, je to povídka s největší koncentrací překlepů a pravopisných chyb.Anotace: Alexander pracuje jako průvodce, což v jejich světě znamená, že pomáhá uprchlíkům nelegálně utéct z jejich rodného města, Tertutu, ovládaného nelítostnou byrokracií. Je to krásný a úslužný život, ale smutný, protože po každé takové cestě se musí vracet zpět. Navíc, prakticky stále jen utíká, schovává se a bojí o svůj vlastní život.

To až do dne, než potká Yasminettu. V jedné chvíli mu dojde, že to je ta jediná dívka, se kterou by mohl něco dokázat. Od začátku má jasný plán- dostat se napříč ledovými pláněmi až do dalšího města a zajistit, aby tamější vláda Tertut osvobodila. Ovšem, do cesty se připletou jednak tertutští vojáci, a jednak nájemní lovci lidí, a Yasminetta a Alexander se ocitnou v roli štvané zvěře, což je načas rozdělí...

Žánr: romantický, kritika lidstva

Kdy bylo/ je psáno? Únor-září 2014

Prvotní isnpirace: Hudba: Lonely nights, Send me an angel

Stav: Dopsáno.

Co o této povídce vědět? Pokud se v mých jiných povídkách vyskytují ledové oblasti, vždy jde o ony Ledové pláně z Osamělých nocí, i když se třeba jmenují jinak.

Vyprávěč: Yasminetta, Alexander

Můj názor: V této povídce je poměrně dost pravopisných chyb, a jedna nebo dvě logické nesrovnalosti, ale v podstatě se mi hrozně líbí ten příběh. Téma nění nějak originální, ale po celou tu dobu, co jsem to psala, mi přejížděl mráz po zádech. Je to povídka, do které jsem zatím vložila asi nejvíce citu, a mám k ní velmi hluboký vztah. Docela doporučuji přečíst, je to jedna z těch lepších.


Anotace: Leniara se stala právoplatnou Senátorkou. Ale není šťastná. Chybí jí její přítel, kterého musela kvůli svému vysokému postavení ve společnosti opustit, a bojí se každého dne, protože nechce spadnout do stejné sítě bohatství a lží jako všichni ostatní z její vrstvy. Nicméně, myslí si, že se s tím prostě musí smířit.

Až do dne, kdy nějaký útočník vyhodí jejich město do vzduchu. Pozná v něm toho jediného, kterého vždy milovala, a když se dozví jeho motivy, rozhodne se mu pomoct. To ovšem znamená hrát s Mistrem záhadnou deskovou hru o jeho život. Když se vše pokazí natolik, že má být popravena, ví, že musí uniknout...

Žánr: romantický, kritika lidstva, post-apokalyptické sci-fi

Kdy je/bylo psáno? Březen- říjen 2014

Prvotní inspirace: hra: Bugs opera (na staré televizi)

Stav: Dopsáno.

Co o této povídce vědět: Costly Mahal, je stejně jako Tetrut, město vytvořeno jen proto, aby uzavíralo jisté skupiny obyvatel, ale lze se z něj narozdíl od Tertutu dostat, i když musíte vynaložit hodně usilí. Navíc v něm společnost funguje až moc dobře, dokonce se dělí na kasty.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Některé scény tohoto příběhu bych možná napsala jinak, ale ten nápad i zpracování se mi moc líbí. Je to ode mne první věc, o které bych si troufla říct, že je docela originální. Tu hru bych si sama s radostí zahrála, kdyby to nepostrádalo smysl, protože hrací pole nesmí před zahájením vidět hráči. Vůbec jsem s touto povídkou moc spokojená, a Cassiller navždy zůstane v mém srdci jako jedna z nejoblíbenějších postav.Anotace: Atiles, zaslepený pomstou a nenávistí, se vydá na širé moře, aby nalezl bytost, která zabila jeho přítele a rozdrtila jeho srdce, aby jí zničil. Místo toho však ztroskotá na ostrově, po boku jediné dívky- krásné a působivé Loriel. Postupně zjišťuje, že ho uhranula více, než by si přál, a že se zapletl do tisíce let staré kletby. Jedinou cestou ven je láska, to ovšem není tak snadné...

Žánr: Romantický, fantasy

Kdy bylo/je psáno? Říjen-listopad 2014

Původní inspirace (je to začernené, pokud to vážně chcete vědět, označte si to myší, ale pokud se nad tím trochu zamyslíte a zjistíte si informace, co přesně ten název skrývá, logicky vám dojde, kdo je Loriel, a trochu to zkazí napětí, které byste měli cítit):
hudba: Lorelei


Stav: Dopsáno, ale snad bude pokračování.

Co o této povídce vědět: Tato povídka vlastně vzhledem k tématu obsahuje jisté prvky, které najdete spíše ve starší literatuře. Také bych ráda varovala, že pokud nemáte rádi naivní hrdiny, raději na tuto povídku ani neklikejte, Atiles je ztělesněním naivity, a podle mých čtenářů vlastně až v průběhu povídky duševně dospívá.

Vyprávěč: Nezúčastněný

Můj názor: Téma jako takové tu již mnohokrát bylo, zpracování je vlastně docela jednoduché. Ale co se mi na této povídce líbí, to je nový pohled na mystiku a lidstvo. Také jsem naprosto spokojená s charaktery Atila i Loriel. Nic proti tomuto příběhu nemám, vím, že je můj nejčtenější, a vlastně se i mně samotné docela líbí, ale příliš od něj nečekejte.Anotace: Tyrrinela život svedl na cestu krvavých ideologií, takže se není co divit, že po smsti ho čeká jen Říše Ztracených. Ví, že většina přízraků se ztratí, ale on potká tajemnou Aghatiu, která se ho ujala, a dokonce mu zaplatila cestu. Postupně si uvědomuje, jak byl život, který žil, zkažený, ale on by se svých myšlenek nevzdal, kdyby ho to dovedlo k jedinému člověku- jeho lásce, která je stále naživu. Bojuje o ní a je schopen obětovat cokoli. Třeba i své vlastní srdce. To ovšem ještě neví, že ne každý, kdo se tváří jako přítel, jím skutečně také je...

Žánr: Fantasy, romantický

Kdy je/ bylo psáno? Listopad 2014- březen 2015

Původní inspirace: Hudba: This side of paradise

Stav: Dopsáno, ale možná bude druhý díl.

Co o této povídce vědět: Jen tak pro jistotu, s názory hlavního hrdiny se opravdu neshoduji, ale paradoxně se za něj moc dobře psalo, protože mu rozumím. Na jeho místě bych tomu asi také propadla. Také bych vám chtěla říct, že většina kapitol je prokládaná básněmi, takže pokud nemáte rádi poezii a neumíte v ní hledat smysl, asi vás to příliš nepotěší. A v poslední řadě, tato povídka je místy trochu krvelačná a morbidní, a neříkejte, že jsem vás nevarovala.

Vyprávěč: Tyrrinel

Můj názor: Dle mě je to nejspíš má nejpovedenější povídka. Líbí se mi jak téma, které není zase tak časté, tak docela zpracování, i když by bylo co vylepšovat. Hlavního hrdinu jsem si hrozně oblíbila a denně o něm přemýšlím, i když je povídka dávno hotová. Stále musím přemýšlet, jestli bych také udělala to samé jako Aghatia, a překvapuje mě, když si uvědomuji, že nejspíš ano. Tato povídka je jako kus mého srdce, a ze všech svých příběhů jsem na ní pracovala nejdéle a nejintenzivněji.


Anotace: Palmita, žijící polovinu života v Americe, přijede za svým otcem. To ovšem neví, že on domluvil s jeho dlouholetým přítelem, že se dívka bude učit jezdit na Laisah Semuech, zdejších koních. Jejich první projížďka má být krátká, ale Asmentela zrovna v tu chvíli vystopují jeho dlouholetí nepřátelé, a oni musí utéct.

Mezitím, co se Palmita snaží naučit se svého hřebce ovládat a spřátelit se s ním, vyplouvá na povrch Asmentelova temná minulost. Palmita nemůže uvěřit tomu, že cestuje s někým, kdo býval bezcitným vrahem a někým, kdo si vybral cestu ubližování ostatním, jen proto, aby sám přežil. Začně ho nenávidět, a proto nezaváhá, když se vyskytne možnost ho prostě prodat za pár dolarů, aby udělala vlastně to samé, jako on kdysi- zachránila si holý život.

Nicméně, setkají se znovu, a do hry vstoupí Asmentelův dávný přítel, který jí ukáže, že ta nejhorší je tam vlastně ona. Postupně jí naučí tolerovat a milovat. Neznamená to ovšem, že miluje i on? Jak může mít rád, když ho obklopuje jen bolest?

Žánr: Fantasy, romantický, kritika lidstva, dobrodružný

Kdy je/bylo psáno? Srpen 2014- leden 2015

Původní inspirace: Průjezd kolem Alp
Dovolená v italském Porto Recanati

Stav: Dopsáno, ale vy zatím nemáte možnost si přečíst více než pár prvních kapitol. Samotný celý příběh jich má asi čtyřicet, ale psala jsem ho ručně, a trochu jsem podcenila opisování, a nějak se mi do toho už nechce. Ale tyto prázdniny to hodlám napravit, takže byste o tuto povídku neměli přijít.

Co o této povídce vědět: Stejně jako Druhá strana ráje, je to hodně o špatných ideologiích, ale zároveň paradoxně o lásce a přátelství. Zvláštní na tom ale je, že jsem si opět nejvíce oblíbila tu "nejšpatnější" postavu- Tiarila. Ale to neznamená, že mi jeho názory nelezou na nervy, takže je nepovažujte za mé, prosím.

Vyprávěč: Nezúčastněný

Můj názor: Osobně jsem nejvíce spokojená s prostředkem povídky, což je právě ten, který zde ještě není. Začátek není dobrý po technické stránce, a konec je místy vata,a místy trochu přehnaný. Také varuji před množstvím pravopisných chyb, které musím ještě opravit. Tak či tak, je to můj oblíbený příběh, a ani za nic bych se ho nevzdala, protože jsem z něj nadšená ještě dodnes. Popravdě, podobnou knihu jsem nečetla, ale chtěla bych.

Rozepsané


Anotace: O ostrově donedávna nikdo nevěděl. Ale prolomily se hranice, a vnikli tam kolonisté. Místní se snaží spolupracovat, někteří osadníci také, ale na obou stranách se bohužel najdou tábory, které chtějí prostě...bojovat. Aghatia a Nathalien se nedopatřením zamíchají do největší bitevní vřavy, a snaží se obnovit křehký mír. Obětují pro to cokoli, možná až příliš...

Žánr: Romantický, kritika lidstva

Kdy je/ bylo psáno? Od května 2014, plánuji dokončení do konce tohoto roku.

Původní inspirace: Taneční vystoupení

Stav: Rozepsáno, na chvíli pozastaveno z důvodu nutného promyšlení, ale brzy tento příběh plánuji znovu rozjet. Příběh se nachází kousek před polovinou.

Co o této povídce vědět? Aghatia je ta stejná postava jako v Druhé straně ráje, ačkoli její charakter se trochu změnil. Nejedná se tedy o shodu jmen. Tento příběh má hodně ukázat na myšlenku míru.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Dávno mi došlo, že ten nápad není kdovíjak originální, vlastně je to krásná ukázaka klišé, a mí čtenáři mi to dávají hodně najevo. Navíc, irituje mě, že jsem ze začátku vykreslovala osadníky a kolonisty hodně černobíle, i když ke konci jsem se to snažila napravit. Ale již vím, jak tomu přidat originalitu, i ukázat, že pravdu vlastně mají obě strany, takže doufám, že se mi to podaří sepsat. S postavami jsem ale naprosto spokojená, stejně jako s některými částmi poukazujícími na hloupost lidstva.


Anotace: Axamit a "Alicia" jsou hvězdami vyvolení, aby nalezli způsob, jak zničit mystický mlýn, který měl kdysi sloužit jako zásobárna magické energie, ale vymklo se to z rukou, a on místo toho způsobuje zánik světa, protože když něco příliš zestárne, zemře to. Na cestě musí vymyslet nejen způsob, ale především si ujasnit, co k tomu druhému vlastně cítí. A jak se vypořádají s velice urychleným procesem stárnutí?

Žánr: Fantasy, romantický

Kdy je/bylo psáno? Březen 2014- neurčito, ale chtěla bych to dopsat do konce tohto roku.

Původní inspirace: Taneční vystoupení

Stav: Rozepsáno, pozastaveno z toho důvodu, že jsem se u jedné části zasekla, a prostě jsem nevěděla, jak dále. Ale plánuji to ze všech pozastavenách povídek znovu rozjet nejdříve, takže by to mohlo být hotovo po prázdninách. Příběh se již přehoupl do druhé poloviny.

Co o této povídce vědět: Je to vlastně volné pokračovaní Hlídače krav, a to hned ze dvou důvodů- ten mlýn, který v Hlídači krav staví, je právě Mlýn stárnutí, a Axamit je potomkem Aghatii a Nathaliena. "Alicia" tam také má své předky, ale kdo to je, bych si raději nechala pro příběh.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Některé scény, zvláště ke konci, jsou trochu vata, a moc se mi nelíbí, že se tak dlouho zasekli na jednou místě, ale jsem docela hrdá na ten nápad, protože jsem nic podobného ještě nečetla. Zpracování ujde, ale nesmíte na něj mít vysoké nároky. Také nezaručuji, že ten příběh není plný pravopisných chyb. Přes to všechno je to má srdcová povídka, na kterou bych dala dopustit ze všech nejméně.Anotace: Sionellia žije jako docela obyčejná občanka, což ovšem v jejich světě znamená, že musí potlačovat své já, nemít vlastní názor a brát tablety, které jsou údajně léky. To všechno až do dne, než Vůdce jejich světa, Dieter se svou družkou Ingienou nezjistí, že Dieterova sestra stále žije. Vypraví se za ní, což ovšem byla chyba, protože Dieter dostane na výběr- buďto Sionelliu zabít, nebo se vypravit do vesmíru.

Tam však příběh teprve začíná. Sionellia se pomalu dostává z vlivu tablet a poznává i jiný svět. Na obzoru je však hrozba v podobě války. Zemřou v ní, nebo se jim podaří jí zastavit?

Žánr: Sci-fi, kritika lidstva, romantický

Kdy bylo/je psáno? Duben 2014- neurčito, ale mohlo by to být do konce tohoto roku. Ono je mi to však nejspíš přáno psát po šesti kapitolách, protože se po tomto počtu vždy zaseknu.

Původní isnpirace: Náš svět

Stav: Rozepsáno, momentálně malinko pozastaveno, ale snažím se, aby vycházel alespoň jeden díl měsíčně, i když se trochu peru s některými scénami. Příběh se však pomalu blíží ke konci, ale ještě to potrvá.

Co o této povídce vědět: Vzala jsem si prostě jen všechny (nebo většinu) špatnosti lidstva a demonstruji je tam, takže tam můžete hledat. A mimochodem, mimo Hausbótovou válku, Píseň svobody a Jména pro lásku je to můj jediný příběh, který se neodehrává na Suan May Islandu.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Tuto povídku považuji za hodně povedenou, i když by se zde asi našla místa, která nejsou úplně ideální. Líbí se mi i téma, ačkoli je často opakováno. Navíc, jsem docela pyšná na to, jak jsem vymyslela konec, což vy ještě nemůžete posoudit, ale brzy budete. Doporučuji přečíst, je t jedna z těch lepších.Anotace: Chris a Sallynela žijí spokojeným životem v hausbótové osadě. Vědí, že v jejich světě se občas uskuteční nějaká krvavá potyčka, ale berou to jako přirozenou součást každé společnosti. Až do dne, kdy si prostě prá lidí řekne, že to zastaví. Jdou na to ovšem trochu nevybíravým způsobem- sestaví vládu. Ne každý s nimi však souhlasí, a za svou svobodu budou bojovat.

Stejně jako dva hrdinové. Myslí si, že ví, co je správné, a že jejich lásku válka nemůže nějak ohrozit...až do dne, kdy Sallynela bez vysvětlení překročí linii, a obrátí Chrisovi život vzhůru nohama. Mohou se ještě milovat? Kdo zastaví válku?

Žánr: Romantický, kritika lidstva

Kdy bylo/je psáno? Únor 2015- neurčito, ale mám takový sen dopsat to do začátku práznin, maximálně do září.

Původní inspirace: Rozhovor o lodích a hausbótech

Stav: Rozepsáno, jde to hodně rychle. Příběh je zhruba v polovině.

Co o této povídce vědět: Je to také dokonalá ukázka toho, jak postavy mohou být naivní, tkaže pokud takové typy nemáte rádi, nedoporučuji číst. Mimochodem, psáno ručně.

Vyprávěč: Chris

Můj názor: Je to novější povídka, takže jí až na jistá místa považuji za hodně povedenou, ale vím, že čtenáři na to mají trochu jiný názor. Každopádně, možná se k nim přidáte, ale já za sebe tuto povídku více než doporučuji, protože se mi líbí nápad a zpracování docela také.Anotace: Thea a Aiden vyrůstají ve vesnici, kde obyvatelé dostávají jména od hvězd. Potíž je ovšem v tom, že se odnaučili jim naslouchat, takže každý, kdo chce jméno, které řídí celý jeho život, znát, se musí vypravit na nebezpečnou cestu.

Kroky je zavedou napříč pouští, kde hledají nejen jméno, ale i celou pravdu. Kdo všechno se je snaží zabít? Jsou všechny pouštní kmeny skutečně tak mírumilovné, jak se tváří?

Žánr: Romantický, dobrodružný, fantasy, kritika lidstva

Kdy bylo/je psáno? Květen 2015- neurčito. Chtěla bych to ale dokončit do ledna nebo do února příštího roku.

Původní inspirace: Projekt Kontrasty

Stav: Rozepsáno. Příběh je ovšem teprve na samém počátku.

Co o této povídce vědět: Ano, postavy odsud jsou stejné bytosti jako v Mlýnu stárnutí. Mimochodem, je to vlastně soutěžní příběh.

Vyprávěč: Thea, Aiden

Můj názor: Ačkoli si většina mých čtebářů myslí, že to ode mě není nic nového, já jsem s tím spokojená. Thea a Aiden mi nesmírně přirostli k srdci, a hodně se mi líbí i to téma. Navíc, vždy jsem si chtěla zkusit napsat něco, co se odehrává v poušti. Podle mě není na škodu si to přečíst, ale není to povídka pro neromantické duše.Anotace: Devět hrdinů je dohromady svedeno osudem, aby pokořili devět Chrámu, ve kterých mohou buďto ztatit navždy svou duši, nebo dojít k osvícení. Ovšem, v cestě jim stojí mnoho překážek. Jednou z nich jsem ijejich spletité životní osudy, a uvědomění, že všichni jsou svým způsobem zločinci. Jak dokážou spolu strávit mnoho let, aniž se zabijí navzájem, nebo nevzdají boj?

Žánr: Dobrodružný, fantasy, romantický

Kdy bylo/ je psáno: červen 2015- neurčito. Nemyslím si, že příběh dokončím v dohledné době.

Původní isnpirace: Depresivní období

Stav: Rozepsáno. Příběh je na opravdovém počátku.

Co o této povídce vědět? Pravděpodobně to spíše bude série vícedílných povídek. Kromě toho, kapitoly jsou prokládány básněmi.

Vyprávěč: Nezúčastněný

Můj názor: No, já si dovolím říct, že je to zatím povídka, která se mi spolu s Druhou stranou ráje ode mě nejvíce líbí. Doporučuji přečíst, i když jsou kapitoly hodně dlouhé. Konečně je to pořádně temný příběh.