Rozcestník- jednodílné, společné povídky

21. května 2015 v 16:34 | Karina |  Povídky

Jednodílné


Vznik: Paní profesorka z výtvarky mi zadala za úkol donést do školy povídku. Jelikož jsem doma neměla žádnou použitelnou, sepsala jsem tuto. Ostatní žáci pak podle ní měli kreslit ilustrace.

Anotace: Co je schopen člověk udělat, aby zachránil svou lásku? Miranda sice jejich vztah kvůli jeho podvodům s jinými dívkami ukončila, ale když se sama vydá do ledové pustiny, on jí bude hledat, bez ohledu na to, jaký mezi sebou mají vztah. Ale najde jí? Neumrzne sám? A proč si všichni v okolí o Mirandě myslí, že je čarodějnice?

Žánr: romantický

Datum: 24. září 2014

Prvotní inspirace: Hudba: A winter´s tale

Co o této povídce vědět? Pokud si myslíte, že žena a muž nemohou být "jen" přáteli, raději to nečtěte.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Tato povídka je, už kvůli zaměření, spíše pro dívky, a takové na ní ve škole byly i reakce. Mým vrstevníkům se to ale nehnusilo, což považuji za úspěch, tkaže doporučuji přečíst. Já osobně jsem s tím i přes jednoduchost zápletky naprosto spokojená.Vznik: Vytvořeno do jedné části roční soutěže od blogerky Terky M., na stejnojmenné téma.

Anotace: Příběh popisuje poslední Štědrý den dívky, která žije jakožto bezdomovec. Snaží se však pomáhat lidem, protože nechce žít jen v bolesti...a jednou, jednou pomohl i někdo jí...

Žánr: Kritika lidstva, romantický

Datum: 8. prosińce 2014

Prvotní inspirace: Náš svět.

Co o této povídce vědět? Odehrává se ve stejném městě, jako Hrana života, akorát že ještě před výbuchem. Není isnpirována žádným konkrétním bezdomovcem.

Vyprávěč: hlavní hrdina

Můj názor: Tuto povídku mám hodně ráda, líbí se mi to téma i zpracování. Docela jsem si oblíbila i oba hrdiny, takže opravdu číst doporučuji.

Pouhá hra-předmuva,1,2

Vznik: Díky projektu Protiklady.

Anotace: Ariten dívku, která ho opustila, opravdu miloval. A je schopen pro ní jít kamkoli. Celé věky se toulá městy, a marně doufá, že se s ní ještě někdy setká. Co se ovšem stane, když potká tajemnou návštěvnici hostince? Může někdo ještě otevřít jeho srdce, může ještě milovat?

Žánr: Romantický

Datum: 14. prosince 2014

Prvotní inspirace: prakticky všechny romantické písně z alba Humanity Hour I

Co o této povídce vědět? Zaprvé, je to psáno trochu nezvyklým stlyem- v první osobě, ale přitom jakoby hlavní hrdince. Takže je to takový experiment. Zadruhé, kompenzovala jsem si tam to, že mám v oblibě Šachy, a jde to vidět.

Vyprávěč: Ariten

Můj názor: I když vím, že ne všichni lidé mají rádi čistě romantické povídky, já jsem s ní spokojená. líbí se mi téma i atmosféra, zpracování také není špatné. rozhodně doporučuji přečíst, pokud si potrpíte na scény o lásce.


Vznik: Díky jednomu projektu od blogerky Jackeey.

Anotace: Jedno z dětí špinavých ulic se rozhodně loupit, aby přežilo. To je však jeho osudová chyba, protože za to málem položí život...kdyby ho z pasti nezachránila tajemná dívka. Ale uvidí se s ní ještě někdy?

Žánr: Romantický, kritika lidstva

Datum: 4. ledna 2015

Prvotní informace: Náš svět.

Co o této povídce vědět? Je to vlastně úplně na stejné téma jako Stalo se to na Štědrý den, jen to popisje jiného člověka, jiný příběh.

Vyprávěč: Tenderin

Můj názor: Až na to, že vykrádám sama sebe, se mi to moc líbí, možná dokonce více, než Stalo se to na Štědrý den. Zbožňuje téma lidské pomoci.


Vznik: Téma školní slohovky.

Anotace: Dva mladí sourozenci pobývají na výletě v Africe. Co se ovšem stane, když se ztratí v lese, a oni potkají spoustu zvířat a jene kmen, který je považuje na Bohy? Jak se z toho mohou dostat? Vrátí se ještě domů?

Žánr: Dobrodružný

Datum: 11. ledna 2015

Prvotní inspirace: téma práce a text, ze kterého se mělo vycházet.

Co o této povídce vědět: Absolutně mě nebavila psát. A jako jediná z mých se vážně odehrává na planetě Zemi. Dostala jsem za ní dvojku, škoda, že nevím, proč.

Vyprávěč: Alex

Můj názor: Důrazně doporučuji- nečíst! A pokud ano, vážně od toho čekejte to, co to být mělo- školní slohovka, nic více. Zpracování není špatné, téma jsem si vybrat nemohla, ale prostě tu povídku nemám ráda, a myslím, že to na tom jde vidět.


Vznik: Téma soutěže od Terky M.

Anotace: Tediril a Athannie se potkají na nádraží. Vyjde však najevo, že ona nemá kam jít. On se musí rozhodnout, jestli jí poskytne střechu nad hlavou, nebo dá na své instikty a bude se od ní kvůli nepříliš hezké pověsti držet dále.

Žánr: Romantický

Datum: 11. ledna 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Hudba: Last train

Co o této povídce vědět? Je to vlastně divadelní hra. Vždy jsem si chtěla napsat divatelní hru z prostředí vlaku.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Tato povídka nebyla experimentální jen z hlediska formy, ale také mluvy některých postav, a minimálně to se mi, myslím, povedlo. Jsem s tím spokojená, vřele doporučuji!Vznik: Jedna z povídek do roční literární soutěže od Terky M.

Anotace: Třináctý den třináctého měsíce- den pomoci druhým. Hrdinka tohoto příběhu si to však převzala po svém- krmí kachny, aby přečkali tuhou zimu. Až do dne, kdy potká Kala. Zjistí se, že ona ho zná vlastně lépe, než by měla, a brzy chodí krmit kachny společně...

Žánr: Romantický

Datum: 12. února 2015

Prvotní inspirace: Krmení kachen na Žermanické přehradě.

Co o této povídce vědět? Pokud čekáte děj, jste na špatné adrese.

Vyprávěč: Kal

Můj názor: Až na tu nedějovost jsem s touto povídkou spokojená. Pokud se mohu pochválit, některé romantické scény jsou docela dojemné, a má to své kouzlo.

Rozdmýchaný oheň- 1,2

Vznik: Nejprve to měla být soutěžní povídka na téma Divergence, ale nakonec jsem to kvůli technickým problémům nikam neposlala.

Anotace: Hlavní hrdina je lovnou zvěří, utíká členům tajné policie zvané I.H.I.S. To se mu i před jeho kontroverzní názory, které křičí do světa, i poměrně daří...než potká rahasianku Liu. Ona obrátí jeho život vzhůru nohama, a udělá z něj vězně.

Ovšem, vyjde najevo, že zachránit se musí i ona, takže spolupracují. Podaří se jim uniknout?

Žánr: Sci-fi, kritika lidstva, romantický

Datum: 15. února 2015

Prvotní inspirace: Hudba: We will rise again.

Co o této povídce vědět? Je to spíše o psychice postav, než o akci. A má sice dva díly, ale jen proto, že je mi to nevlezlo do jendoho článku.

Vyprávěč: Hlavní hrdina

Můj názor: tuto povídku považuji za jednu ze svých nejpovedenějších, vřele doporučuji...


Vznik: Díky jedné části soutěže od Terky M.

Anotace: Jak může dopadnout svět, kde se vaši spojenci stanou nepřáteli, a vy proti nim musíte bojovat? Dovedete si přestavit, vše opustit jen proto, abyste byli volní? Právě to učiní hrdinové této povídky. Je lepší smrt v osamění, nebo ve válce?

Žánr: Kritika lidstva

Datum: 7. března 2015

Prvotní inspirace: Hudba: Partners in crime

Co o této povídce vědět? Je to v podstatě kovbojka.

Vyprávěč: Athel

Můj názor: Tuto povídku považuji za docela povedenou, i když malinko málo akční, vzhledem k tématu. Ale doporučuji!


Vznik: Díky stejnojmennému projektu od Lady Cathy.

Anotace: V koutě velkého nádraží stojí osamělý automat na horkou čokoládu. Jako by tam čekal jen na to, až spojí srdce dvou stejně opuštěných lidí. Zajiskří to mezi nimi, ale ovšem pouze do doby, než zjistí, že se vlastně znají již dlouho, a to mnohem, mnohem hloupěji, než by si kdokoli z nich přál...

Žánr: Romantický

Datum: 26. března 2015

Prvotní inspirace: Návštěva nádraží a koupení šálku horké čokolády

Co o této povídce vědět? Hlavní hrdinové jsou trochu naivní, a možná malinko dětinsští, takže pokud takové postavy nemáte rádi, raději tuto povídku nerozklikávejte.

Vyprávěč: Anderin

Můj názor: Tato povídka má i své mouchy, hlavně to, že je téměř nedějová, a dost předvídatelná, ale přesto si myslím, že je taková milá, líbí se mi ta atmosféra. Doporučuji, ale rozhodně nečekejte zázrak...


Vznik: Do roční soutěže od Terky M.

Anotace: Angilin a Itellia se znají již dlouho. Proto není divu, že ona pozná, když je smutný. Místo toho, aby podle tradice šli odevzdat vejce posvátného stromu, on trvdí, že chce být sám. Co se může dívka dozvědět, když se rozhodně ho sledovat? A proč strom působí, jako by chřadl?

Žánr: Romantický, skrytá kritika lidstva

Datum: 20. dubna 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Text, ze kterého se mělo vycházet
Procházka kolem aleje rozkvetlých stromů

Co o této povídce vědět? Je to můj nejpohádkovější příběh vůbec. Mimochodem, vím, že tam některé informace, jako co se na konci stalo s původní duší, chybí, ale potřebovala jsem ten příběh zkrátit.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Až na to useknutí se mi to vážně líbí. Má to atmosféru, překvapivě i docela nevlekoucí se děj, a je to dobře zpracované. Pokud čekáte něco psychologického rázu, toto asi není ta pravá povídka, kteoru hledáte, ale na odpočinek se to čte snadno, a je tam i morální poselství.


Vznik: Do soutěže od Terky M., na stejnojmenné téma

Anotace: Může někdo být tak chladný, aby miloval věc více než člověka? Právě to zjišťuje Xainnil, když se svou láskou hledá místo, kam se ona odstěhuje. nikoli s ním, ale sama. Dozvídá se, co k němu kutečně cítila, a že ani jeho city nebyly tak jednoznačné, jak si vždy myslel...

Žánr: romantický, kritika lidstva

Datum: 22. 5. 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže

Co o této povídce vědět? Je v tom v podstatě zpracováno docela aktuální téma, nad kterým již dlouho přemýšlím- stačí jen hledat...

Vyprávěč: Xainnil

Můj názor: Jelikož je to nová povídka, vložila sjem do toho všechen svůj nynější um, a myslím, že po technické stránce je to to nejlepší, co svědu. Nápad a zpracování se mi také líbí. Sice to je možná mírně nepochopitelné, ale snad ne natolik, aby se vám to nelíbilo. Rozhodně doporučuji přečíst.


Vznik: Do soutěže od Terky M., na stejnojmenné téma

Anotace: Kam až vás může donést rodinná dovolená? Můžete i přehodnotit názor, o kterém si myslíte, že je váš životní? To zjišťuje malíř Ailen. Dokáže mít rád někoho, v kom se zklamal?

Žánr: komediální, romantický

Datum: 21. 6. 2015

Prvotní inspirace: Můj život, především jeden rozhovor s kamarádkou

Co o této povídce vědět? Je psána formou deníku, a zachycuje týden v rybářské vesničce. Původně to mělo být mnohem dobrodružnější.

Vyprávěč: Ailen

Můj názor: Přečíst si to můžete, ale moc od toho nečekejte. Je to spíše na odlehčení.Vznik: Do soutěže od Terky M., na stejnojmenné téma

Anotace: Adalien žije docela poklidný život. To však jen do dne, než v přístavu, kde pracuje, začně někdo zapalovat lodě. Ta jeho jako jediná nezačne hořet. Zjišťuje, proč. Přitom se setká s tajemnou Ashirri, která si zcela očividně nic nepamatuje a její schopnosti jsou přinejmenším zvláštní.

Žánr: fantasy

Datum: 3. 8. 2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Stolní hra Catch you if you can


Co o této povídce vědět? Je to takový můj pokus o tajemnou povídku.

Vyprávěč: Nezúčastněný.

Můj názor: Osobně si myslím, že tato povídka se docela povedla. Sice není tak temná, jak měla být, ale na některé části jsem pyšná a Ashirri jsem si okamžitě oblíbila. Doporučuji, ale raději ne, pokud jste na mém blogu poprvé.Vznik: Do soutěže od Terky M. na stejnojmenné téma

Anotace: Einer se jednoho dne vykašle na své povinnosti coby starší bratr a když rodiče nejsou doma, vydá se za svými přáteli. To ovšem ohrozí jeho malého bratra, který se bude bát a půjde ho hledat. Je jejich pouto dosti silné, aby ho Einer zachránil v začínající bouři? Jak může tato cesta dopadnout?

Žánr: Ze života, psychologický, dobrodružný

Datum: 21.9.2015

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Procházka mezi listím padajícím ze stromů

Co o této povídce vědět? Je to příběh, který opravdu měl původně být úplně o nečem jiném. Měl to být romantický příběh z prostředí ledových skal.

Vyprávěč: Nezúčastněný

Můj názor: Tato povídka nemá nějak akční děj, je spíše o pocitech a psychologii postav, ale mě osobně se docela líbí a hrozně mě bavila psát.

Duše zemřelých

Prvotní inspirace: Téma soutěže
Hudba: Scorpions - Eye to eye
Chris Norman . Moonligt shadow

Společné


Pisatelé: Já, Kate Černobílá, VanessaAnotace: Co se stane, když se spolu několik konfliktních jedinců ocitne na jednom místě, a musí čelit hloupému členovi organizace, která je chce mimo jiné odvléct do vědeckého ústavu, který má ovšem až moc štěstí? Může to skončit jinak než katastrofou?

Žánr: Dobrodružný

Stav: 28. července-22. srpna 2013. Zatím to obsahuje čtyři kapitoly, a můžu vám říct, že se to už asi těžko rozjede.

Co o této povídce vědět? Postavy vlastně pocházejí z našich již existujících děl, myšlenka byla spojit je.

Můj názor: Přečíst si to klidně můžete, ale technické výkony všech pisatelek jsou oproti jejich nynějším téměř na nule, a přiznejme si to, ani to není zrovna třikrát inteligentní. Ale některé vtipnější scény se mi líbí.Pisatelé: Já, Kate Černobílá

Anotace: Jak může dopadnout výlet na ledovou planetu Malamig, když jsou vaše průvodkyně...mírně řečeno šílené? Rozhodně ne jinak, než katastrofou. Když se ještě k tomu připočtou obří robotické vosy, četné hádky a útoky teroristické hudební skupiny, je o zábavu vystaráno.

Žánr: Telenovela, komediální

Stav: 14. prosince 2013- 29. srpna 2014. Příběh je na dlouhou dobu pozastaven, a pochybuji, že se ještě někdy rozjede...ale...kdo ví?

Co o této povídce vědět? Ani slovo z ní neberte vážně. opravud. Jestli to uděláte, jedna věc vás na tom určitě rozzuří, ať už je to okatá kritika jistého typu hudby, nebo přehnaná pitomost postav.Mimcohodem, vím, že se to vzhledem k nekvalitě nezdá, ale ono to je vlastně třetí verze CjO. Ale ty dvě předchozí byste vážně nechtěli vidět. Jinak, nápad byl vlastně podobný jako ve Společném projektu- spojit povídky Osud a Cesty jinými světy.

Můj názor: Nečíst, nečíst, NEČÍST! Pokud to uděláte, mám podezření, že na můj blog přestanete hodně rychle chodit. Důvod, proč jsem tuto povídku ještě nesmazala, je jednak, abyste viděli mé začátky, a jednak proto, že k ní mám docela silný vztah. I když je to vrchol nekvality. Ale některéscény mě rozesmívají ještě teď, to musím uznat.


Pisatelé: Já, Kate

Anotace: Vítejte na lodi plné bláznů. Můžete poznat sorozence Aydlin a Averina, s nepříliš legálními úmysly, tajemného a samotářského Deventera a jeho sedm kytek, nebo nezkušenou, ale geniální vyšetřovatelku Yeneriu. Do jejich životních osudů se zamíchá vláda se svými Syntetickými artikly potravin, proti či pro které musí bojovat až do poslední kapky krve. Ale jak spolu vlastně mohou vycházet, když stojí na opačných stranách?

Žánr: Kritika lidstva, romantický

Stav: 22. září 2014- 20. ledna 2015, a ačkoli se to nezdá, vážně k těm dvěma kapitolám plánujeme připojit i další, i když to s naším tempem dopíšeme tak za deset let.

Co o této povídce vědět? Já píši za Aydlin a Averina, Kate za Yeneriu a Deventera, u ostatních postav se střídáme (spíše se o ně hádáme), jak se nám to hodí. Mimochodem, ty spory jsou také důvodem, proč tu povídku píšeme tak pomalu, kromě lenosti, která zde také hraje roli.

Můj názor: Zatím to považuji za nejleší společnou povídku, doporučuji přečíst, pokud se chcete naštvat nebo pobavit. Miluji všechny hlavní postavy, a ani ve zpracování nevidím závažnější chybu.Pisatelé: Já, Kate

Anotace: Ve vlaku se může stát cokoli. Zvláště, pokud se vám smůla lepí na paty. Jen si to představte- váš vlak má zpoždění, a přesto až těsně před odjezdem zjistíte, že jste si zapomněli koupit lístek. Nakonec, když dorazíte na jediné volné místo, vaše spolucestující vás očividně nemá příliš v lásce. A to je teprve začátek!

Žánr: Dobrodružno- romantická parodie na epos

Stav: 31. října 2014- kdo ví kdy a jestli to dopíšeme, ale já osobně bych chtěla.

Co o této povídce vědět? Není to vyloženě komediální, ale jak byste nazvali něco, co je rýmované a pojednává to o dobrodružství, aniž byste uráželi eposy? Mimochodem, píšeme to ručně a střídáme se po slokách.

Můj názor: Ano, svým způsobem to není výkvět kvality, ale líbí se mi ten nápad, atmosféra a některé verše. Jsem sama moc zvědavá, jak to bude pokračovat. Doporučuji přečíst, pokud máte rádi básně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 22. května 2015 v 2:35 | Reagovat

Nejlepší je přečíst všechny. :)

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 22. května 2015 v 20:58 | Reagovat

[1]: To raději ne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama