Červen 2015

SAP- kapitola IV.

30. června 2015 v 20:33 | Karin a Kate |  SAP
Ano, dohodu jsme dodržely, a přinášíme další kapitolu SAPu. Upřímně, vůbec se nám jí nechtělo psát, ale řekly jsme si, že po dvou měsících přece předsevzetí napsat jednu kapitolu měsíčně nevzdáme. Jen bych ráda varovala před morbiditou, a vyjádřila, že je moc dobře, že ten poslední rozhovor Deventer neslyšel. Snad se vám to bude líbit. Mimochodem, ta povídka přestává brát vážně samu sebe.


Oko bouře- Utíkám před životem

28. června 2015 v 7:00 | Karin |  Oko bouře
Jsem tady s první básní k této povídce, plus těmi inspirujícími písničkami.
Těm básním bych chtěla říct toto: Vždy se budou jednak vztahovat k minulým kapitolám, a naznačovat děj další. Plus tam budou vyjádřeny pocity, které se prostě do samotné povídky nevlezou. A tahle konkrétně je z pohledu Neanela, vztahuje se k tomu, jak Allyne odešla. Mimochodem, ano, všechny jsou takhle extrémně dlouhé.
Co se týče těch písní, obvykle jich nebude tolik, ale tenotkrát ano, protože jsou zde obsaženy i ty, které mě inspirovaly i k příběhu jako celku, nejen k jednotlivým pasážím. A omlouvám se, že je většina vlastně za celou povídku od Scorpions, ale to je proto, že jsem tuto povídku vymyslela v hlubokém stavu deprese, a já v depresích prakticky nic jiného než Scorpions neposlouchám.

Oko bouře- kapitola II.

26. června 2015 v 7:00 | Karina |  Oko bouře
Tak, jsem tady s další kapitolou této povídky. Zjistila jsem, že to je příběh, kterému jsem dokázala dát asi nejsvižnější děj, tak doufám, že se vám to bude líbit, a sama jsem zvědavá, co se bude dít dále. Předem děkuji za všechny upřímné názory.
Mimochodem, Neanel vážně nemá štěstí, i když za tohle si z části může sám...


Kapitola II.

Být přítelem


Oko bouře- kapitola I.

24. června 2015 v 7:00 | Carina |  Oko bouře
Ahoj. Ano, jsem tady s novou povídkou, a moc se za to omlouvám. Uvědomuji si, jaký v tom musíte mít zmatek, a že bych nejrpve měla dopsat ty staré. Jenomže jsem se nudila, a měla zrovna koupený krásný nový sešit, a tak vznikla tato kapitola. Problém je v tom, že, jak jsem již zmiňovala, nejde mi vymýšlet nic jiného, kvůli té depresi, z čehož vyplývá, že jednak se asi nezapojím do vašch soutěží a projektů, a jednak čekejte hlavně tuto povídku. Jestli vás nebude bavit, je mi to líto, ale osobně z toho mám dobrý pocit.
Ano, dobře si uvědomuji, že tam je hodně společných prvků s jinými povídkami. Za vše mluví například to, že jednak někteří z hlavních hrdinů (kterých je mimochodem devět, nebo deset, záleží na úhlu pohledu) jsou walongové, stejně jako třeba ve Jménu pro lásku, nebo Mlýnu stárnutí. Je zde také podrobněji vysvětleno, i když ne v této kapitole, jak je to vlastně přesně s tím náboženstvím hlavního hrdiny Druhé strany ráje, protože se v této povídce vyskytují skupiny, které mu věří také. Ale troufám si říct, že je tady i docela dost originálních prvků, které jsem ještě nikde nepoužila.
Dále bych řekla, že první kapitoly tak nevypadají, ale je to docela dost morbidní, a vlastně i smutná povídka, takže se na to psychicky připravte.
Stále se nemohu rozhodnout, jestli je větší blbec Neanel, nebo Tainer ( i když ten bude více vystupovat až později), a Allyne je zase fajně hysterická. Ale mám všechny postavy odsud nesmírně ráda.
Mimochodem, ten něco-jako-banner se bude kapitolu od kapitoly lišit, ale vždy bude mít několik společných prvků. Nedávám to sem proto, že bych neuměla ta místa popsat, ale souvisí to s pokračováním té povídky. Konkrétně tak, že jedna z budoucích hrdinek se baví skládáním puzzlovitých pohlednic (jak a proč, to vysvětlím přímo v povídce), a ty bannery jsou vlastně jakoby její postup skládání. Doopravdy jsem to ale skládala já, na této stránce, a to, že to jsou někdy existující místa, nemá s touto povídkou nic společného, jen jsou ty obrázky podobné mým představám. Ale řiďte se spíše popisy, není to úplně přesné.
Dále, kapitoly této povídky budou prokládány vždy článkem s básní, která se k předchozím kapitolám váže, plus písničkami, které mě k té části zrovna inspirovaly. Souhlasíte? Jinak, báseň k této kapitole nemám, až k té přístí.
A v poslední řadě- tato povíka bude hodně, hodně dlouhá. Vlastně to je spíše román, protože to dokonce bude mít více dílů. S těmi všemi zvraty by se to prostě do jednoho nevešlo. Jen ještě nevím, kolik.
Tak, snad se vám to bude líbit, a nesmírně mě potěší každý upřímný názor!
P-S.: To, proč se k sobě Neanel a Allyn chovají tak důvěrně, bude vysvětleno o asi dvě kapitoly později.
P.S.S.: Omlouvám se za tu délku. Problém je v tom, že kdybych to rozkouskovala na části, zrovna v této povídce by to nezapůsobilo tak, jak má, důležitá je tady celá kapitola. Já nevěřím tomu, že si teď, na konci školního roku, nenajdete čas na přečtení, a pokud se vám do toho nechce, omlouvám se, ale stejně by na množství toho, co přečtete, rozkouskování nic nezměnilo. Jen by se vám zdálo, že je toho méně.

Kapitola I.

Na útěku
Hausbótová válka- kapitola X.

22. června 2015 v 7:00 | Karina |  Hausbótová válka
Jsem zde s další kapitolou této povídky. Upřímně, když jsem to psala, asi jsem to neuvědomovala, ale musela jsem mít hodně melancholickou náladu, protože je vlastně dosti smutně sepsaná kapitola, i když děj sám o sobě tragický není. Když jsem to přepisovala, běhal mi mráz po zádech. Doufám, že se vám to bude líbit, a byla bych ráda, kdybyste napsali i to, jaký to na vás zanechalo dojem.

Splněné sny

21. června 2015 v 12:52 | Karin |  Jednodílné příběhy
Tak, jsem tady s další povídkou do projektu od Terky M. tentokrát na měsíc červen, s názvem Splněné sny. Je to asi povídka, kterou jste u mě vážně nečekali. Jednak je jakoby psána deníčkovou formou, a to zpracování také není na mě moc klasické. Jen chci říct, že od toho moc nečekejte, je to spíše na odlehčení a pobavení, protože ten nápad jsem dostala včera v noci, a opravdu nemám čas ho rozvést, jelikož uzávěrka je zítra. Stejně ale doufám, že se vám to bude líbit!
P-S.: Terce se chci tímto také moc omluvit. Vím, že jsem psala, že popřemýšlím o tom, že budu psát kratší povídky a články, ale nejde to. Opravdu to neumím. Už tak nepíši úplně všechno, co bych chtěla, aby to nebylo moc dlouhé. Jednodílné povídky je hloupé dělit, a u vícedílných je ten problém, že já to mám naplánované tak, že dává smysl vždy jen celá kapitola, její části samostatně působí jako vata. A články prostě krátké opravdu psát neumímHvězdné míle- 13. kapitola

20. června 2015 v 7:00 | Carina |  Hvězdné míle
Jsem zde s další kapitolou této povídky, která je dost filozofická, ale je v ní i trocha akce. Mimochodem, jsou tam i scény, které jsou plné nesouhlasů o základních životních přesvědčeních. Jsou vlastně dvě, nejprve ten rozhovor Dietera a Sionellii o důležitosti lidského těla, a poté ta poslední scéna, kde se řeší pomsta za pokus o zabití ve válce. Moc ráda bych věděla, s kterými z nich souhlasíte, a proč. Těším se na vaše komentáře!

Jméno pro lásku- kapitola X.

18. června 2015 v 7:00 | Carine |  Jméno pro lásku
Takže, jsem zde s další kapitolou této povídky. Tahle je spíše sentimentální, ale i děj se v ní malinko posune, i když to není vidět. Předem říkám, že ta příští bude spíše vysvětlovací, ale stále se tam nedozvíte pravé téma této povídky. No, každopádně doufám, že se vám tato kapitola bude líbit, a nesmírně mě potěší vaše upřímné názory!

Jméno pro lásku- kapitola IX.

14. června 2015 v 7:00 | Carina |  Jméno pro lásku
Takže, jsem tady s dalším pokračováním této povídky. Vlastně k tomu nemám ani moc co říct, snad jen to, že Aiden i Thea očividně mají dobrý důvod, proč si řekli, že spolu nemohou být, a tady na té kapitole to jde vidět. No, nic, doufám, že se vám to bude líbit, a nesmírně mě potěší každý upřímný komentář!

Jméno pro lásku- myšmapa- 2. část

12. června 2015 v 7:00 | Carina |  Jméno pro lásku
Mám pro vás připravenou další myšmapu, takže vám snad alespoň trochu pomůže, a nebo vás alespoň její luštění zabaví!
P.S: Proč mám stále sklony psát "myšpama?"