Červenec 2015

SAP- kapitola V.

31. července 2015 v 20:46 | Karin a Kate |  SAP
Tato kapitola měla brát samu sebe vážně. Měla. A ze začátku se to možná i dařilo, ale jako vždy to selhalo první sentimentální scénou. Přestodoufám, že se vám to bude líbit, pokud si to vůbec někdo přečte, a jsem na nás nesmírně pyšná, že jsme to stihly ještě v červenci, a překvapivě jsme se u toho pohádaly jen tak průměrně. Mimochodem, všechny postavy se chovají trochu pitomě, a překvapivě jsem si nejvíce oblíbila ty Deventerovy poskoky.

Padající svět

30. července 2015 v 7:00 | Karina |  Něco, co se rýmuje
Ahoj. Chci se nejprve omluvit za čtyři věci. Zaprvé, opravdu jsem byla dva týdny pryč, takže jsem vám nemohla nic komentovat ani tak podobně. Zadruhé, nečekejte to ani v nejbližší době, protože se prakticky nedostanu na počítač. A zatřetí, s tímto článkem mi docházejí předepsané články, takže pokud se tady několik dní neobjevím, jsem opravdu v pořádku. A začtvrté, těžko budu stihat vaše soutěže a projekty, takže se prostě nezapojím.
Každopádně, chtěla jsem vám sem dát alespoň tuto báseň. Vyložte si to, jak chcete, ale já jsem to myslela jako romantickou báseň, která se ovšem odehrává v době, kdy už všichni ví, že lidstvo padne. A vážně není moc pozitivní. No, snad se vám bude líbit!

Oko bouře- Teamy

28. července 2015 v 7:00 | Carina |  Oko bouře
O tento článek jsem byla požádána Kate, původně jsem ho vůbec nechtěla dělat. Každopádně, jestli si někdo chce dát na svůj blog nějakou postau právě z této povídky, nabízím vám tyto teamy. Nebylo to snadné, snažila jsem se vybrat přesný obrázek. Čerpám z hlavní stránky hry The sims 3.

Borderline

26. července 2015 v 7:00 | Carina |  Hudební projekt
Ahoj, dnes jsem tady s dalším hudebním článkem, opět na píseň od Scorpions, s názvem Borderline. Vůbec netuším, jak by se tato skladba dala popsat jednou větou, ale zjednodušeně řečeno je to píseň, která v sobě dokázala skloubit válku, pomoc druhým a přátelství až za hrob. Dám sem text a překlad, a poté jí rozeberu. Podle mě je to velice silná skradba, především právě pro ta slova:

21 proseb za lepší svět

24. července 2015 v 7:00 | Carine |  Něco, co se rýmuje
Ten název ignorujte, tato báseň je spíše jakási procházka po planetě Zemi a nastínění, jak to dopadne, pokud to necháme dojít příliš daleko. Jmenuje se to tak, protože to má 21 slok. Nesmím se dívat na Televizní noviny, protože když už to náhodou udělám, píši pak světokritizující básně. A také mě k tomu inspiroval jeden rozhovor s Vanessou. Tato je určená pro každého z vás, snad se vám bude líbit!


Oko bouře- Proč ona?

22. července 2015 v 7:00 | Carina |  Oko bouře
Tak, jsem tady s další básní + písněmi, které mě k minulým kapitolám inspirovaly. tato báseň je z pohledu Kyllii, pro Neanela. Nevím, jestli jí ještě po ní bude mít něco rád. Mimochodem, původně se měl příběh vyvíjet trochu jinak, proto mluví o lásce a tak podobně. A když říká, že jde Allyne o slávu...myslí tím, že Neanel má očividně nějaký magnet na dívky, a že jde Allyne jen o to, že ho u sebe udržela tak dlouho, a je tím pádem za to obdivovaná, ne o slávu v pravém slova smyslu. snad se vám to bude líbit!

Oko bouře- kapitola VI.

20. července 2015 v 7:00 | Carina |  Oko bouře
Jsem tady s další kapitolou. Trochu váhám se zveřejňováním, protože je v první polovině trochu experimentální, a v druhé zase spíše vysvětlovací a emotivní, ale stejně doufám, že se vám bude líbit. Mimochodem, ta scéna v baru měla být delší, ale zjistila jsem, že nemám na to, abych psala erotické scény. Proto je to taové useknuté. A ta hra, kterou hrají, je obyčejné Mexiko, akorát že v mém světě samozřejmě stát Mexiko není, proto nemohl jméno té hry zmínit. Budu moc ráda za upřímné názory.
P.S.: Nesnáším tuto povídku opisovat.
P.S.S.: ten banner se k této kapitole zdánlivě nehodí, ale nočních moc zatím nemám, a tento by mohl být pohled na hory, když z nich ocházeli.
P.S.S.: Ano, uvědomuji si, že Kyllia první polovinu moc dramatizuje. Je to záměrně takto napsáno. A ne, nesouhlasím s ní. Neanel je možná blbec, ale za tohle si může sama.


Kapitola VI.

Rána pro hrdost


Someday is now

18. července 2015 v 7:00 | Carina |  Hudební projekt
Ahoj, jsem tady s dalším hudebním článkem. Someday is now je píseň od Scorpions, z alba Unbreakable, na kterém jsem mimochodem poslední dobou hodně závislá, poslouchám ho stále dokola, dokonce častěji než mé srdcové Humanity Hour I, a to je co říct. Každpopádně, jak již vyplývá z názvu, je to motivační píseň, ale já jí mám ráda především proto, že je krásně morbidní. Nejprve sem dám text, jako vždy.

Láska za vlnami

16. července 2015 v 7:00 | Karin |  Něco, co se rýmuje
Ano, opravdu jsem tady po dlouhé době s básní. Je to do projektu od Terezky, na téma Moře. Je mi jasné, že si představovala něco mnohem pozitivnějšího, ale já mám poslední dobou zvláštně morbidní náladu. Je to jednoduše o muži, kterému se utopila jeho milovaná. Snad se vám to bude líbit!

Oko bouře- kapitola V.

14. července 2015 v 7:00 | Carina |  Oko bouře
Jestli byla miulá kapitola bez akce, tak oproti této to byla zuřivá bitva. Každopádně, stejně doufám, že se vám to bude líbit.
Mimochodem, ta první část, která vypráví o kousku Tammyiné minulosti, byla vymyšlena na náměstí ve Štramberku. Jak asi poznáte, seděla jsem u toho u kašny. Bohužel sice ve dne, ale já narozdíl od Tammy i spím (ne, nepochopte mě špatně, ona také, ale v tom příběhu to není moc vidět).

Kapitola V.

Zloději přání