Too far

2. července 2015 v 7:00 | Carina |  Hudební projekt
Takže, v tomto díle projektu se bude jednat o další píseň od Scorpions, z alba Unbreakable, tentokrát s názvem Too far. Přiznám se, že jí znám snad už dva roky, ale terpve teď mi došlo, o čem je, protože jsem nikdy předtím neviděla text. Je to romantická skladba, ale myslím, že lépe pochopíte, když vám sem onen text a překlad dám.


Text:

I wanna read in your eyes
That you mean yes when you say no
I wanna take a step across that line
´Till you can feel my love

You opened the door and it hits to the core

Ain't got no pearls or diamond rings
I only got my heartbeat
But it won´t be long and I will win
And melt inside your heart

You opened the door and it hits to the core

We went too far way too far
There´s no turning back this time
We went too far way too far
But you´re gonna be all mine

You opened the door and it hits to the core

We went too far way too far
There´s no turning back this time
We went too far way too far
But it´s gonna be alright

We went too far way too far
It can never be too far
We went too far way too far
To find nothin´ but real love

Překlad:

Chci číst ve tvých očích,
že máš na mysli ano, když říkáš ne,
chci překročit tu linii,
dokud můžeš cítit mou lásku.

Otevřela jsi dveře a zasáhla tím nitro.

Nejsou zde žádné perly ani diamantové prsteny,
mám jen svůj tlukot srdce,
ale nemůže to trvat dlouho a já zvítězím
a tvé srdce roztaje.

Otevřela jsi dveře a zasáhla tím nitro.

Došli jsme příliš daleko, příliš daleko,
není tentokrát cesty zpět,
došli jsme příliš daleko, příliš daleko,
ale ty budeš celá má.

Otevřela jsi dveře a zasáhla tím nitro.

Došli jsme příliš daleko, příliš daleko,
není tentokrát cesty zpět,
došli jsme příliš daleko, příliš daleko,
ale bude to v pořádku.

Došli jsme příliš daleko, příliš daleko,
není tentokrát cesty zpět,
došli jsme příliš daleko, příliš daleko,
pro to, najít cokoli, ale ne opravdovou lásku.


Ano, já učiněně vyhledávám skladby s tímto tématem. Těžko říct, co mě na tom fascinuje, ale zrovna v Too far je to hrozně krásně řečeno. Kdybych byla tou jeho dívkou, aby bych mu byla v té chvíli ochotná prostě jen padnout do náruče, a o nic se nestarat. No nic. Přejdeme na rozebírání jednotlivých textových částí:

1. část: Myslím, že on tady vyjadřuje hlavně to, že i kdyby byla jejich láska sebezkaženější, on v ní vytrvá. Prosí jen o to, aby mu dala znamení, že může pokračovat v boji o ní. Svým způsobem je dosti zoufalá píseň. Přesto je v ní ale naděje, on věří, že se dostane za tu hranici. Shrnu do tohoto i to "You opened the door..."- Myslím, že tím vyjadřuje, že jí otevřel své srdce, a ona mu otevřela to své, ale navzájem si ublížili.

2. část- Má nejoblíbenější. V podstatě jí říká, že nevěří tomu, že by jejich lásku mohlo ovládat jen bohatsví, které pravděpodobně ztratil. Říká, že má jen sám sebe, a ví, že jeho šance jsou mizivé, ale přesto po ní touží, a bude se jí snažit získat za každou cenu.

Refrén (končící "But you´re gonna be all mine")- Tady popisuje, co se mezi nimi vlastně stalo. Asi na to šli moc rychle, a nestarali se o důsledky. Mimochodem, nemyslím si, že ten poslední verš je přivlastňování. V tomto významu je to spíše jakoby taková věta na zvýšení sebevědomí samotného vyprávěče. Něco v tom smyslu, že to prostě dokáže. Zároveň, pokud si ale všimnete, on jí k lásce nechce donutit. On jí vlastně prosí.

Refrén (končící "But it´s gonna be alright"): To je v podstatě to samé. Ale osobně si myslím, že on těm nadějným větám sám nevěří, spíše si jimi snaží namluvit, že mu to výjde.

Refrén (končící "To find nothin´ but real love") Tím posledním veršem je tady asi vyjádřeno, že všechno ztratili, ale láska jim ještě mohla zůstat, jako jediná. Vždyť přece umírá poslední. A on jí rozhodně miluje, jinak by pro ní tohl nezazpíval.

Ano, uvědomuji si, že je to hodně naivní píseň. Člověk se zeptá- no dobře, souhlasí s tím, že to ještě zkusí, ale jak dlouho jim to vydrží, zvláště když on se před ní vlastně dost ponižuje? No, já osobně si myslím, že mohou začít od začátku. Pokud k sobě skutečně cítí tak silnou lásku, přece jí toto nemůže zabít!

Dobře, ale vrátíme se zpět ke skladbě jako takové. Hrozně se mi líbí ta melodie. Hudební nástroje jsou na Scorpions docela neobvyklé, ale přesto úžasné. Je to taková po melodii uklidňující skladba, a přitom dokonale rytmická. Je tam taková spousta tónů, že mám i po těch dvou letech problém všechny rozeznat.

Ale co je naprostný skvost, to je Klausův hlas. Zpívá to vlastně hodně nadějně, ale tady ani nejde o tón, jako o samotnou krásu. Vím, že toto píši stále dokola, ale tady zrovna skvěle vyniká. Myslím si, že tato píseň sází hlavně na něj, což je důvod, proč bych jí nikdy nechtěla slyšet přezpívanou. Ale jeho hlas je prostě tak čistý a jemný, a věřím mu každé slovo. Kdyby zpíval, že žijeme pod zeleným nebem a voda je červená, nesmála bych se, ale hledala zelené nebe a červenou vodu. Prostě se dá říct, že je to člověk, ve kterého mám naprostou důvěru, i když jen skrz hlas, protože ho "znám" jen přes texty a veřejné vystupování. A navíc mě nikdy nepřestanou fascinovat ty výšky (myslím ty jako třeba u věty "And melt inside your heart"). On při nich vždy zní hrozně zranitelně. Připomíná mi to zoufalé volání o pomoc.

Tato skladba se výborně poslouchá, ať dělám cokoli. Píši, ležím a relaxuji, jedu autobusem, a věřte nebo ne, dokonce se u ní výborně učí do školy. Prostě spíše taková uklidňující píseň, ale do všech životních situací a okolností. To, že je inspirativní, je samozřejmé, ale kdyby si člověk někde prohlédl můj seznam nejčastěji poslouchaných skladeb, asi by se zasmál, protože téměř všechny jsou o tomto tématu.

Zkrátka a dobře, tuto píseň si hrozně ráda notuji, a rychle na ní zniká závislost. Něco mě nutí si jí pouštět stále dokola a dokola.

A co vy? líbí se vám, nebo naopak ne? Proč? Také milujete písně tohoto typu? Doporučili byste mi nějakou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama