Srpen 2015

SAP- kapitola VI.

31. srpna 2015 v 20:34 | Karin a Kate |  SAP
Trochu pozdně vydaná, ale stále v termínu, to je další kapitola SAPu. Většinou k ní mám co říct, ale k této opravdu ne, snad si tam každý najde to své. Snažily jsme se o akci i o sentimentalitu, a hrozně se u toho hádaly, ale přesto jsme to dopsaly. Snad se to bude příležitostnému čtenáři alespoň torchu líbit.

Oko bouře- kapitola VIII.

29. srpna 2015 v 7:00 | Carina |  Oko bouře
Pokus o hodně akční kapitolu se nepovedl, tak je z toho alespoň hodně sentimentální kapitola. Je zvlášní v tom, že každá postava s výjimkou Niorina udělala alespoň jednu věc, která mě naštvala. Neanel je prostě pitomý jako obvykle, Kyllia je žárlivá hysterka, Allyne je ustrašené kuře, Tainer je prostě hrozně naivní, a Tammy až příliš ukvapená. No, snad se vám to bude i přesto líbit! Budu ráda za každý upřímný komentář.

Kapitola VIII.

Síla zbraně

Fanoušci jsou poklad, ne smetí

27. srpna 2015 v 7:00 | Karin |  Zbytečnosti
Původně jsem tento článek vůbec nechtěla psát, ale neustále mi to vrtá hlavou, a ráda bych zjistila, jaký názor na to mají ostatní. Prosím vás, předem vám říkám, že pokud jste fanoušky Justina Biebera nebo 5angels, nebude se vám to líbit, protože se chci pozastavit nad některými věcmi, které oni dělají.

Dopisy písálkům- dialogy

25. srpna 2015 v 7:00 | Karin |  Dopisy písálkům
Zdravím. Buďte vítání u dalšího dílu tohoto projektu. Dnes si řekneme něco o dialozích. Jsou to, jak většina z nás již ví, rozhovory mezi dvěma a více postavami. Teď to, prosím, neberte jako vychloubání, ale mnoho z mých blogových přátel mi již řeklo, že mé dialogy působí hrozně realisticky. V jedné z částí článku bych vám chtěla poradit, jak na to jdu. Přednostně bych ale chtěla říct, k čemu vlastně dialogy slouží a čemu se při nich vyhnout. Také si řekneme o různých pisatelských vychytávkách a problémech. Jestli máte zájem, rozklikněte článek a jdeme na to!

Těžký úděl hudebního závisláka

23. srpna 2015 v 7:00 | Carina |  Zbytečnosti
Ať souhlasíte, nebo ne, rozhodla jsem se sepsat seznam šílenosti, které mě nutí dělat má oblíbená hudba. Vždy sem první dám tu činnost nebo myšlenku, poté konkrétní úryvek z písně a nakonec její název. Snad se alespoň pobavíte, když už nic. Jestli máte nějaký další nápad na článek tohoto druhu, můžete mi ho sem klidně napsat. A jaké věci nutí dělat hudba vás?

Dopisy písálkům- postavy

21. srpna 2015 v 7:00 | Karin |  Dopisy písálkům
Vítejte u dalšího dílu tohoto projektu pro písálky. Dejme tomu, že jste již získali alespoň hrubý náčrt toho, jak váš příběh, který se chystáte psát, bude vypadat. Jenomže potřebujete, troufám si říct, že tu nejpodstatější část- postavy. Každý příběh má postavy, bez toho to není příběh. Můžete například popisovat váš svět, ale to bude popis, ne povídka, či román. Tentokrát se vám pokusím nastínit spíše jakési archeotypy, kterým byste se raději měli vyhnout, nebo je alespoň zpracovat jinak, a další poznatky, které jsem za tu dobu, co píši, získala.

Supernatural- 1. série

19. srpna 2015 v 7:00 | Karina |  Zbytečnosti
Nemám ve zvyku propadnout seriálovým fandomům, opravdu ne. A už vůbec ne hororům. Ale v tomto případě to byl nějaký instinkt. Když jsem poprvé četla o tomto v článku od Elizy (za což jí moc děkuji), prostě jsem nějakým způsobem věděla, že se na toto musím podívat. A stálo to za to. Aby bylo jasno, nejsem na tom nějak závislá, ale některé věci jsem prostě nikde jinde nenašla. Tento článek můžete brát jako recenzi na první sérii (kterouz jsem zatím jako jedinou viděla), ale varuji před množstvím spoilerů. A pokud to Kate nevadí, bude to místy psáno podobným stylem, jako dělá recenze ona.


Is there anybody there

17. srpna 2015 v 7:00 | Karina |  Hudební projekt
Vím, že bych se s těmi hudebními články měla mírnit, ale já si nemohu pomoct. No, tenkorát je to opět píseň od Scorpions, ale alespoň ne z Unbreakable. Popravdě, tento článek píši trochu v euforii, protože jsem si vlastně pořádně uvědomila, jak moc je ta píseň nádherná. Znám jí již dlouho, ale pořádně jsem jí začala poslouchat až po tom koncertě v Pardubicích, protože právě tam zasáhla mé srdce. Mluvím o Is there anybody there.

Těžký úděl spisovatele

15. srpna 2015 v 7:00 | Karin |  Zbytečnosti
Původně to vlastně měla být povídka, ale nechce se mi do toho, takže jsem to pojala jako článek. Samozřejmě, že je komediální, a pokusím se vzpomenout si na co nejvíce věcí, které jsem sama udělala nebo mi to někdo vyprávěl (rozumějte tím Kate). Všechny se budou týkat toho, jaké šílenosti jsme schopni pro psaní udělat. Mimochodem, vadilo by vám, kdybych napsala ještě jeden takovýto článek, ale s tím, co mě nutí dělat má oblíbená hudba? Tam to je i legračnější. Přesto doufám, že si užijete i tento článek, a na konci mi můžete napsat, jak se vám líbil, popřípadě jaké šílenosti jste už provedli vy.


This time

13. srpna 2015 v 7:00 | Carina |  Hudební projekt
Po kratší odmlce přicházím s dalším hudebním článkem. Opět se týká písně od Scorpions, jak jinak, než z alba Unbreakable, tentokrát s názvem This time. Je to skladba o mém oblíbeném tématu, ale je to podáno podle mého názoru hrozně krásně. Snad se bude líbit i vám. Nejprve sem, jako obvykle, dám text a překlad: