Září 2015

SAP- kapitola VII.

30. září 2015 v 7:09 | Karin a Kate |  SAP
Řeknu vám tolik- jsem opravdu ráda, že je tato kapitola snad i zdárně za námi. Jako obvykle jsme se u toho pohádali, ale tentokrát to bylo spíše o ideologii přátelství a odpouštění, než o našich obvyklých tématech jako kde u přímé řeči napsat tečku, a kde čárku.
Každopádně, akce zde moc nenajdete, a také vám hrozí přecukrování sladkými scénami, ale troufám si říct, že jsou tam i temnější chvíle. Tak doufám, že se vám to bude líbit, a potěší nás upřímný názor!
P.S.: Došlo vám také, že ti čtyři jsou vlastně neporazitelní? Averin má charisma, Yeneria je oživlý tank, Aydlin je hackerka a Deventer jim dodává finance...

Bridge to heaven

28. září 2015 v 7:00 | Carina |  Hudební projekt
Ano, jsem zde s dalším hudebním článkem, který je na skladbu Bridge to heaven od...od Klause Meinea a kytaristy jménem Uli Jon Roth, takže vlastně z části od Scorpions. Je to vlastně hodně nezdravá skladba, kterou by žádný doktor nedoporučil, protože já u ní zapomínám dýchat. Proč, to musíte slyšet, ale nejprve sem jako tradičně dám text, který je na Scorpions až překvapivě pozitivní.

Oko bouře- kapitola X.

26. září 2015 v 7:00 | Carina |  Oko bouře
Upřímně, nevím, jestli se vám tato kapitola bude líbit, protože je to vlastně svým způsobem obhajovaní Jezdců z temnoty. Přesto si troufám říct, že je důležitá, a dost jsem si oblíbila tři postavy, a to Linu (které mám ovšem po kapitole, co přijde později, plné zuby, protože je celá jen o ní. Mimochodem, nechápu, že jí to, co předvedla v poslední scéně, zabralo.) , Terexe a Sama. A ano, Terex je značka něčeho ohledně náklaďáků, já vím, ale také, že jsem tak tu postavu pojmenovala poté, co jsem na dálnici potkala náklaďák, který to měl napsané na zadních dveřích, a nějak se mi to zalíbilo. Tak přeji příjemé počtení!
P.S.: Ta Linina nadpřirozená síla bude vysvětlena trochu později, ale má to svůj důvod.

Kapitola X.
Pro lásku a nenávist


"Hudba"....všude

24. září 2015 v 7:00 | Carina |  Zbytečnosti
Přísahám, že jednou s těmi články, které něco kritizují, nebo jsou výsměšné, přestanu. Ale zrovna prožívám období, kdy se mi věcí, které mě iritují, stává spousta, a navíc mám opět ten problém s psaním. Tedy, Oko bouře ještě jakž takž jde, ale co na tom, když se mi to nechce přepisovat? Doufám, že vám to moc nevadí, a opět se omlouvám, pokud se vás jakkoli dotknu.

Další zbytečný článek

22. září 2015 v 7:00 | Carina |  Hudební rozplývání
Ahoj. Předem říkám, že ten nadpis je na místě, protože tento článek je vlastně jen pro mne, a upřímně, budu hodně překvapená, pokud si ho někdo přečte. Zkrátka, je to opět hudební článek, a zahlédla jsem to někde na internetu, tak mě napadlo, že si to také udělám. Je to vlastně jakési okomentování alb z pohledu fanouška a vybrání jeho nejoblíbenější písně. Jelikož jsem si ale vybrala Scorpions, bude to hodně dlouhý článek, a nezaručuji, že na nějaké album nezapomenu, i když si to dohlédávám. Beru to od Fly to the rainbow, protože z Lowesome crow pořádně neznám ani jednu píseň A také předem říkám, že k těm starším albům toho nemám moc co říct, takže delší popisky budou až u těch novějších. No, napsala bych, že doufám, že vás to bude bavit, ale nedělám si iluze.

Začátky podzimu

21. září 2015 v 21:14 | Karina |  Jednodílné příběhy
Toto je opět jedna z povídek do soutěže od Terky M., tentokrát na téma Začátky podzimu. V mém podání je to hodně zvláštní příběh, troufám si říct, že vlastně i docela neobvyklý. Nedá se říct, že by hlavní část zaplňoval děj, jde spíše o ukázku jakésiho bratrského vztahu a o poutu krve.
Tento příběh prodělal v mé mysli hodně úprav. Existuje již od začátku srpna, ale nejprve to měla být romantická povídka, a měla se odehrávat v takové skále plné ledu. No, ale nakonec je z toho toto. Snad se vám to bude líbit!
A mimochodem, co se týče Nera jako toho plyšáka...vy jste neměli plyšáka, u kterého není poznat, co to je vlastně zač? Já ano. Byl to jakási želvo-beruško-pes.

Když tak zcela nepochopíte smysl písně...

18. září 2015 v 7:00 | Carina |  Zbytečnosti
Předem říkám, že je to hudební článek, a ani ne kritizovací, takže pokud se nějak neorientujete ve starším rocku a metalu a nechce se vám ty písně pouštět, nevím, jestli to úplně pochopíte. Je to zkrátka článek o tom, kdy jsem vážně hodně blbě odhadla význam nějaké písně, a když jsem se dozvěděla ten pravý, hrozně mě to překvapilo, někdy i nemile. Pokud chcete číst dále, klikněte na celý článek. Mimochodem, zastavte mě, protože mě napadají jen hudbení články.

Sexualita v povídkách?

16. září 2015 v 7:00 | Karin |  Zbytečnosti
Víte, v nějakém článku jsem na klávesnici hledala tlačítko "Jak uškrtit Belieberku". Jsem si vědoma toho, že vy nyní nejspíš hledáte "Jak zabít Karin," protože toto je další kritika. Konrétně tady budu mluvit o přemíře erotických scén v příbězích. Snad v komentářích také vyjádříte svůj názor.

The unforgiven III

14. září 2015 v 7:00 | Carina |  Hudební projekt
Stal se zázrak, protože tato píseň není od Scorpions. Jmenuje se The unforgiven III (ta číslovka je důležitá, protože existují i písně The unforgiven a The unforgiven II, a každá je o něčem trochu jiném), od kapely s názvem Metallica. Ještě, než o ní začnu psát, byste měli vědět, že ono to je sice balada, jenomže co u Metallicy znamená balada, jemně vůbec nezní. Když už nějaký ten čas tvrdší hudbu posloucháte, nepříjde vám to tak, ale jsou tam části, které na první poslech překvapily i mne.

Dopisy písálkům- název

12. září 2015 v 7:00 | Karina |  Dopisy písálkům
Ahoj. Napadla mě další část, kterou bych chtěla dát do těchto Dopisů, a to jsou názvy. Názvy všeho druhu. Názvy samotného díla, kapitol (pokud je pojmenováváte) názvy míst a názvy pro různé věci, živočichy, rostliny, kouzla a tak podobně. Stále platí, že kromě komentování článku jako takového mi můžete posílat i nápady, o čem zde napsat dále...