Prosinec 2015

Sleepwalking

31. prosince 2015 v 21:58 | Karin |  Hudební projekt
Zdravím. Moc se chci omluvit, že nevydávám články pravidelně, nemůžu se naladit zpět na tu vlnu, stále mi v tom něco brání. Tento článek bude o písni, ale ani o jedné z těch, co jsem slíbila. Tato je od Avantasii (což je spíše projekt než kapela, ale pro tyto účely to berme jako kapelu, prosím). Skladba se tedy jmenuje Sleepwalking, a je to vlastně romantická píseň (a ještě k tomu duet), jen trochu netradičně podaná. Začneme tedy s textem, jako obvykle:

Návrat v čase?

28. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Deník šílenkyně
Rozhodla jsem se po delší době sepsat takový úvahový článek, protože se již nemohu dívat na to, co se poslední dobou děje ve všem, co by mělo být umění. V knihách, ve filmech, v hudbě, zkrátka všude. Předem říkám, že možná budu zmiňovat konrétní díla, takže se na mě nesmíte zlobit, všechno je jen můj názor a můžeme o něm slušně diskutovat. Nejprve vám položím jednu otázku - pozastavili jste se někdy nad tím, co konkrétní díla chtějí říct?

Oko bouře - Má chyba

24. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Oko bouře
Uznávám, toto je hodně blbý vánoční dárek, ale jak je známo, já stejně Vánoce nemám ráda, a toto je jedna z mých mála šťastných básní, takže snad to nevadí. Je to lepší než Vánoční poselství minulý rok, což byla báseň o tom, jak nemám ráda Vánoce.
Každopádně, toto je z pohledu Tainera, a popisuje to jeho vztah s Gennií. Nechci vám více prozrazovat, mělo by vám v té básni dojít, o čem se ji vlastně snaží přesvědčit, ale vztahuje se to k událostem v šestnácté a sedmnácté kapitole a pak okamžikům v jejich minulosti, o kterých nevíte, protože mi připadalo pitomé pro ně vytvářet flash back (jako třeba to vyrývání jmen do kůry). A samozřejmě, na konci budou písně.
Tak snad se vám to bude líbit.

CjO - část I.

22. prosince 2015 v 13:22 | Karin a Kate |  Parodické a jiné směšné příběhy
Hrozně moc se omlouvám, mám toho hodně, nemám čas ani náladu a ještě k tomu jsem nemocná. Každopádně, pamatuje si ještě někdo na CjO? Tak ta mizernost na mém blogu byla vlastně třetí verze, a toto je oglosovaná první. Jen jsem si neuvědomila jednu věc. Je to psáno pro Wattpad, takže jsou tam použity jiné přezdívky. Antilia jsem já a Azerethia je Kate Černobílá. Snad si brzy zvyknete a nebude vás to mást. Tak snad si vás tímto alespoň trošku uplatím a nebudete se zlobit. Jen předem říkám, že moc článků v dohledné době vycházet nebude...

Oko bouře - kapitola XVII.

16. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Oko bouře
Mám dojem, že jsem někomu slíbila, že tato kapitola se obejde bez morbidity. Eh...to mi ale nedošlo, že flashback na jejím začátku je tedy morbidní hodně. Musím přestat poslouchat Someday is now (od Scorpions), pak to tak dopadá...
No, doufám, že se vám bude tato kapitola líbit a moc pro mě znamenají všechny upřímné komentáře!

Kapitola XVII.
Síla vstát

Já a má Múza - část II.

14. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Já a má Múza
Původně měl tento článek vyjít později, ale pro ohlas ho vydávám již dnes.

Tak, další část mých rozhovorů s Múzou, tentokrát je ti na téma jeskyně v Pustině, minulosti Liny a Tina a toho, jaký vztah je doopravdy mezi Tainerem a Neanelem. V souvislosti s tím chci varovat, že jestli jste ještě nečetli šestnáctou kapitolu Oka bouře, klikněte na křížek, protože tady je prozrazeno jedno z docela podstatných tajemství. Jestli jste ji četli, naopak vřele doporučuji, pochopíte, že ten kýč opravdu nevznikl z toho, že jsem to tak chtěla, žádaly si to tak okolnosti, a zbytek příběhu by mi nedával smysl...

P.S.: Punkevní jeskyně jsou blízko Macochy, protéká jimi řeka Punkva, turisté mají možnost jí chvíli plout na člunech.

Já a má Múza - část I.

12. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Já a má Múza
Zdravím. Jsem zde s novým projektem. Hrozně ráda někomu vyprávím, jak přesně jsem co vymyslela, mám na to až skoro úchylku, ale mám ten problém, že mě většinou nikdo neposlouchá. Proto jsem se s tím rozhodla otravovat dále a zveřejnit to. Toto je v podstatě popis toho, jak jsem vymyslela Oko bouře jako takové, jsou tam rozepsány všechny strasti, které jsem s tím měla. Jestli o toto bude zájem, podobným stylem napíši další věci. Samozřejmě, pokud vás zajímá, jak jsem vymyslela to či ono, rozhodně mi to napište, jinak si budu vybírat sama. Pokusila jsem se to sepsat tak, aby to pochopili i ti, kteří Oko bouře nečetli, ale nevím, jestli se mi to povedlo. Tak snad to zaujme alespoň někoho.


Oko bouře - kapitola XVI.

10. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Oko bouře
Upřímně, nevím, jestli mi tato kapitola u vás projde. Je v ní dost zvratů a jsem s nimi spokojená, ale netuším, jak zareagujete hned na ten první. Přece jen, svým způsobem to je kýč a klišé. Ale není to jednorázové, věřte mi, minimálně druhý díl této povídky by bez toho nedával smysl. A navíc, jestli si všimnete, v předchozích kapitolách je o tom dost náznaků, jako to Allynino přemítání nad očima Tainera a poté celá devátá kapitola.
A mimochodem, čekali jste alespoň něco z toho? A co si myslíte, že je napsáno na tom papíře, který dal Tainer Neanelovi? (Nápověda: Pro přežití to bylo nezbytné.)


Light a candle

8. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Hudební projekt
Zdravím. Jsem zde s dalším hudebním článkem. Na chvíli upustím od Scorpions, abych nám touto písní připomněla, že se blíží Vánoce. Takže tedy, tato skladba je od Smokie, a jmenuje se Light a candle. Čekat u Smokie veselé romantické písně je jako čekat, až naprší a uschne (Ne, že by je neměli, ale momentálně se mi vybavuje jen Baby it´s you a Josephine, což je sakra málo), ale na této se mi líbí, že to není takové to typické "Vánoce, radujme se!", ale ani takové to "Nepotřebujeme dárky, máme sebe!" Zkrátka, to téma se nemusí zdát originální, ale když se na to podíváte, podobných skladeb vlastně mnoho není. Dám sem tedy text a překlad:


Příběhy supr dvojky - díl 5.

6. prosince 2015 v 7:00 | Karin |  Parodické a jiné směšné příběhy
Poslední díl, ale hrozný je za deset. Ze začátku z pohledu Mishy, a pak kousíček od Sisi, čímž ta povídka končila.