Březen 2016

Lorelei

30. března 2016 v 20:52 | Karin |  Hudební rozplývání
Rozhodla jsem se napsat o jedné skladbě, o které jsem psala již kdysi, ale když jsem promazávala články, zjistila jsem, že jsem ji tehdy absolutně nechápala. Ostatně, kdybych nevěděla, že na řece Rýn se nachází stejnojmenná socha, nedošlo by mi to dodnes. Jedná se o baladickou píseň Lorelei od Scorpions, jednu z těch, díky kterých jsem je vlastně začala poslouchat..


Osud (Koření života) - kapitola IV.,V.

29. března 2016 v 16:34 | Karin |  Parodické a jiné směšné příběhy
Tak, jsem zde s další kapitolou svého hroutícího se příběhu. Snad se pobavíte a stoupne vám ego. Mimochodem, jak jste si asi všimli, radikálně promazávám blog. Mám pro to spoustu důvodů. Tím nejdůležitějším je, že mé prvnotní povídky byly otřesné. Nechám zde jen všechno od Osamělých nocí, co nemá novou verzi. Ovykle to neschvaluji, ale já vám to stejně dám přečíst, akorát s glosami. Dalším pro mě důležitým důvodem je, že jsem zpackala starší články o písničkách (především proto, že jsem ty skladby nechápala) a chci to napsat znovu. No, a také mé články za nic nestály. Skončila jsem u března 2014, budu ještě pokračovat. Ale něco málo tu zůstane. Ale teď už Osud.

Večerní vítr - část III.

28. března 2016 v 14:49 | Karin |  Večerní vítr
K této kapitole ani nemám co říct, takže jen doufám, že se vám bude líbit.

Osud (Koření života) - kapitola III.

25. března 2016 v 7:00 | Karin |  Parodické a jiné směšné příběhy
Dlouho hledáte v encyklopedii pojem "spisovatelská vata" a nemůžete nalézt adekvátní příklad? Já vám ho zde servíruji přímo pod nos...

Osud (Koření života) - kapitola I., II.

24. března 2016 v 13:51 | Karin |  Parodické a jiné směšné příběhy
Já jsem to udělala! Já jsem to opravdu udělala! Jde se oglosovat bez nadsázky mé největší životní dílo. Vážně. Když nepočítám Oko bouře, je to první komplexnější věc, kterou jsem kdy napsala. Tím neříkám nejlepší, ani náhodou, ale mé ostatní příběhy jsou spíše takové záblesky životů postav, kdežto Osud a Oko bouře jsou dlouhodobější příběhy, které zachycují spoustu z toho, co bude zapsáno i do dějin (s tím rozdílem, že v Oku bouře to nepůsobí jako pěst na oko. V Osudu...no, uvidíte sami). Každopádně, předem varuji, že je to neuvěřitelně trapný příběh a má pět dílů, přičemž každý má asi třicet kapitol. Ovšem nevím, jestli to budu opisovat celé, v některé fázi to prochází tím hudebním obdobím, a já si jen pamatuji na konkrétní píseň, kterou jsem tam zmínila, ale nevím, jak moc trapně jsem jí tam zmínila. Ale pokud ta hudební část bude zveřejnitelná, dám to sem úplně celé. Víte, ono to jakoby zase až tak hrozné není, jsou tam i některé moc krásné části, ale chci vám hlavně ukázat pravý význam toho, když se vám příběh rozpadne pod rukama. No, užijte si!

Padající hvězda - část první a poslední

23. března 2016 v 12:42 | Karin |  Parodické a jiné směšné příběhy
Zdravím, znovu. Vypátrala jsem další z věcí, která se dá skvěle glosovat, u tohoto glosuji jen já. Navzdory poetickému názvu upozorňuji, že pitomější nápad na povídku snad ani dostat nemůžete, a očividně mi to došlo, protože i když to mělo být přes celý sešit, napsala jsem jen sedm stran. Stejně jako PSD (Příběhy supr dvojky) je to prokládáno obrázky. Je to mimoto psáno i v podobném období jako PSD. Tak snad si to užijete!

CjO - část II.

22. března 2016 v 15:56 | Karin a Kate |  Parodické a jiné směšné příběhy
An: Tak, vítejte u dalšího dílu nudné telenovely o ničem. Tato je opravdu šťavnatá, ani nevěřím, že jsme to splácaly. Je to opisováno Azerethiou (Kate), takže má přirozeně více glos, ale další díl zase opisuji já. Snad se vám to bude nelíbit!

Silnější než krev - kapitola I.

19. března 2016 v 19:26 | Karin |  Silnější než krev
Jsem si vědoma toho, že poslední dobou vydávám příliš mnoho povídek a žádnou pořádně nedopíši, ale toto je opravdu ta poslední, kterou jsem plánovala, slibuji. Každopádně, tato je pro mě dost silná, a vždy byla (je to totiž přepracování starého příběhu Kovbojové lásky, který tady na blogu ještě někde straší, a asi si na něm někdy smlsnu s glosami, ale v Silnější než krev zachovaly se jen některé věci, většina je jiná), především proto, že i když je to morbidní a ukazuje to nespravedlnost, není to až tak smutný příběh, jak se může zdát, někdo by mohl říct, že je i trochu naivní. No, ale nebudu předbíhat, máte zde první kapitolu. Akorát jsem se rozhodla dodržet tu tradici s písničkami, protože některé z nich dost vykreslují tu atmosféru, a koneckonců, když zveřejňujete na Wattpadu, tak tam také jsou, tak proč to neudělat i tady. Někteří lidé to rádi mají, a jiní to prostě ignorují. Snad se vám to bude líbit!


Velice originální stížnost na školský systém

18. března 2016 v 18:47 | Karin |  Deník šílenkyně
Myslím, že v tomto případě mluví článek za vše. Chtěla bych si ovečkovsky stěžovat na školu, ale spíše než obecné informace bych chtěla uvést konkrétní věci, které mě za poslední dobu nejvíce naštvaly. Něco je spíše na pobavení, něco na zamyšlení. Píši to sem hlavně proto, že si neumím vést deník a potřebuji si na to postěžovat i písemně, nejen slovně.

Poslední vlak - část I.

18. března 2016 v 6:44 | Karin |  Poslední vlak
Ano, jsem zde s další povídkou, ale mám prostě moc nápadů, a navíc, tento příběh si budete ovlivňovat sami, Vždy dám na konec několik možností, a ta, která bude mít nejvíce hlasů ( v komentářích, v anketě by někdo mohl hlasovat i vícekrát, což by sice přes komentáře šlo také, ale šance, že by se s tím někdo obtěžoval, je minimální), bude uskutečněna. Vím, že to tu již bylo, ale dost se mi ten nápad zamlouvá. Hlasy budu započítávat i z jiných stránek (z Wattpadu) a průběžně vás o nich informovat v komentářích.