Říjen 2016

Oko bouře - kapitola XXIV.

26. října 2016 v 18:20 | Karin |  Oko bouře
Tady v této kapitole svým postavám poměrně zavařím. Nebo spíše oni sobě? Těžko říct. Každopádně, snad se vám to bude líbit. Co říkáte na ten útěk? A co na Neanelovo rozhodnutí? A co vlastně říkáte na celou kapitolu?

Prostě takový článek

25. října 2016 v 19:41 | Karin |  Deník šílenkyně
Napadlo mě, že bych zase mohla sepsat nějaký článek. A o čem vlastně bude? Pravděpodobně o všem, nad čím v poslední době přemýšlím nebo co se mi stalo. Ano, jinými slovy to bude zase článek o ničem. Ale blogování mi chybí a mám silnou potřebu něco sepsat. Třeba to bude alespoň trochu zajímavé. A slibuji, že jednou budu psát i něco, co má ucelenou myšlenku.

Oko bouře - kapitola XXIII.

23. října 2016 v 14:12 | Karin |  Oko bouře
Ano, já jsem na ten příběh nezapomněla. Akorát mi na něj vůbec nezbývá čas, což mě hrozně mrzí, ale lepší je vydat další kapitolu pozdě, než nikdy, ne snad? Doufám, že se vám bude líbit.
Je tady trochu více vysvětleno, jak to je vůbec s Jezdci. Už jsem to naznačovala někde na začátku, ale tady je to více přímo. Řekla bych ale, že více než na vysvětlování je ta kapitola založená na emocích.
Doufám, že jsem všechno dostatečně rozepsala, protože v té papírové verzi byla většina scén taková useknutá. No, a zkrátka si užijte čtení!

Polibek vypůjčeného času - kapitola VIII.

14. října 2016 v 16:14 | Karin |  Polibek vypůjčeného času
Tuto kapitolu jsem si hodně užila, zejména tu první část, tak doufám, že se bude líbit i vám. Jen předem říkám, že i ta debata o vlasech tam má velký smysl, i když sama vím, jak skvěle do té povídky nezapadá. Budu moc ráda za každý váš upřímný názor.

Silnější než krev - kapitola XXVII.

9. října 2016 v 10:28 | Karin |  Silnější než krev
Tak, a máme tady konec. Asi vás překvapí, že jsem to zakončila zrovna tak, ale bylo to hodně ovlivněno mou náladou. Navíc, říkala jsem si, že s jinými variantami konce, nad kterými jsem uvažovala, by to bylo moc depresivní.
Tak či tak, snad se vám to bude líbit, protože mně se to líbí. Ne, to není egoismus, k té kapitole jsem si vytvořila takový zvláštní vztah, ani nevím proč. A vím, že se mi po tom příběhu bude stýskat. Ale díky tomu, že jsem ho dopsala, jsem získala nadšení pro další, takže je možné, že se objeví za pár týdnů i kapitoly něčeho, v co jste možná nedoufali, že ještě někdy zveřejním.
Tady asi otázky nejsou moc na místě, vzhledem k tomu, že to končí, ale stejně bych jednu měla - jak si představujete budoucnost přeživších?

Silnější než krev - kapitola XXVI.

8. října 2016 v 11:39 | Karin |  Silnější než krev
Ať už je to zveřejňování za mnou, přidávám další kapitolu, předposlední. Opravdu. Chtěla jsem do toho příběhu dát ještě něco, ale došlo mi, že by to byla sice napínavá vata, ale stále vata (klidně mi můžete psát, co si myslíte, že se mělo stát, i když se vsadím, že na správné řešení nepřijdete, protože to s dějem jako takovým nemá moc společného, bylo by to jen pro účely sbližování Tiarila a Palmity, kteří se ale nutně sblížit nemusí), takže si to nechám do něčeho jiného. Takže ano, jsme na konci.
Jinak, tuto povídku jsem začala trochu opravovat, ne tady, ale v počítači. Kromě množství pravopisných chyb a pár nelogičností jsem odhalila ještě jednu věc - když píši Jezdce s velkým, proč ne i Lovce a Vůdce? Jsou to názvy, ne snad? Vím, jak ta věc vznikla - Lovcům nejprve říkali lovci lidí, což by bylo s malým, a vůdce tam původně měl mít normální jméno, ale nakonec je vážně logičtější to psát velkým, s čímž se v podstatě setkáte jen u posledních dvou kapitol, ale jinak to mám v celém dokumentu.
Chtěla bych se vás ještě na něco zeptat - myslíte si, že po opravách by ten příběh měl šanci na vydání? Hlavní problém, co s tím mám, je ten, jestli Asmentel a Tiaril nejsou takoví ti záporáčci dobráčci, typu: "Já za nic nemůžu, oni mě k tomu donutili!" Mám víceméně i vysvětlení, proč tomu tak není, ale bojím se, že to v tom příběhu není znát, stejně jako to, že ne všichni Jezdci jsou tak...sentimentální. Co si o tom upřímně myslíte?
A teď už k této kapitole - čekali jste takovéto rozuzlení otázky "Kdo zabil ty dva Lovce?"? Jaký na to máte názor? A co si myslíte o vývinu vztahu mezi Annií a Asmentelem a Tiarilem? A co si myslíte o Annii a Palmitě?

Dobrodružství ze země Spell

2. října 2016 v 20:27 | Karin |  Parodické a jiné směšné příběhy
Dámy a pánové, přicházím s další parodií. Tentokrát se po velice vzrušujícím úvodu dostaneme do země Spell, kde neohrožená hrdinka Jane porazí hlavního záporáka, aneb parodie na fantasy. Když už střílet do vlastních řad, proč ne pořádně, že?